ברוכים הבאים, אורח

הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים 1299 צפיות

הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83113

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני רוצה להעלות כאן נקודה שאני רואה אותה כחשובה, ואשמח לשמוע את דעתכם.

אני השתתפתי בשני הכנסים הראשונים, לפני שנתיים ושלוש שנים. הכנס הראשון התקיים מספר חודשים אחרי שהצטרפתי לתכנית והייתי אז חלק מהגרעין הראשוני של הקבוצות החיות. נהנתי מאוד.

בכנס השני שהתקיים שנה אח''כ, היה כבר אחרי שפרשתי מהתכנית כמה חודשים. גם אז נהנתי ובכל זאת הרגשתי באופן טבעי שאני לא לגמרי חלק.

שנה שעברה לא יכולתי להשתתף בכנס מסיבות אישיות. אבל כשקראתי על ההתארגנות לכנס של השנה התחלתי לחשוב. האם המקום שלי הוא שם או לא?

אינני יודע מה היה בכנס האחרון אבל בשני הכנסים הקודמים זה היה כנס של תכנית 12 הצעדים של שמור עיניך.
אין לי בעיה עם זה וזה מצויין.
אבל מכיון שארגון שמור עיניך הוא לא רק תכנית 12 הצעדים, האם אין מקום להרחיב את זה ולתת ביטוי גם לפתרונות אחרים? לתת במה לאספקטים אחרים?

אני אישית היום לא מזדהה עם חלק מעקרונות התכנית והייתי שמח לבוא ולשמוע דברים שאני כן יכול להזדהות איתם. להרגיש שגם עכשיו אני חלק מהמשפחה של שמור עיניך.

מה דעתכם?
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי כנוע.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83117

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
שלום 'כנוע' יקר

אני לא מהמארגנים אבל בתור אחד שחיפש הרבה שיטות 'ומצא' את עצמו בסוף ב12 הצעדים, ברצוני להגיב לדבריך:

קודם כל אני מכבד כל דעה (אולי זה דפוס התמכרות אבל זה אני בינתיים.. לא יודע אולי אגלה בעתיד שגם זה לא טוב לי.. נראה) ואשמח לשמוע ביקורת על 12 הצעדים שבאה ממקום של ביקורת בונה, בשביל החלמתי,
איזה נק' בצעדים מפריעות לך? ולמה?
האם דיברת על כך עם החבר'ה פה או בקבוצות? מה הם אמרו אם כן?
(אגב שם המשתמש שבחרת 'כנוע' היה אחד מהמכשולים הרציניים בשבילי לפני שהצטרפתי לקבוצות - איך להרגיש חסר אונים וכנוע, יעזור לי להחלים? חשבתי לעצמי, גם ככה אני מרגיש על הפנים אז להוסיף גם את זה? לא נראה שזה מתאים לאישיות עדינה ושברירית כמוני..)
היום אני רואה בקבוצות אנשים חכמים ונבונים שמנהלים אורח חיים חרדי כשלי והם אפי' מסבירים איך הצעדים נמצאים כבר בספרים הקדמונים שלנו, לא יודע אם כולם אבל הדברים המרכזיים בוודאי, אולי במילים טיפה שונות, ואיך מרגע שהם התחילו להפנים כניעה הם קיבלו שחרור עצום ותחושת חופש אמתית במאבק האינסופי שהיה להם, אני עוד לא שם אבל אני נוטה להאמין להם בינתיים, ומתפלל ג"כ להגיע לדרגה הזאת בעתיד.
בספר הגדול יש פרק שמסביר שהוא לא מושתת על דת כזאת או אחרת והשיטה עובדת גם לאתאיסטים.
ואם אתה מתנגד מבחינת ההשפעה הפסיכולוגית/נפשית של הצעדים על נפש האדם, זה כבר נושא אחר שאין לי מספיק ידע וניסיון עם הצעדים, לומר לך מבחינה מקצועית (ואני גם לא למדתי את נפש האדם ברמה מקצועית) איך אני רואה את הצעדים מול הבריאות הנפשית, אני עדיין בגיבוש דעה עם עצמי על זה, אבל התחושה שלי היא שכמו בכל תהליך גמילה ההתחלה מרגישה זוועת עולמים, ולאט לאט כשכל החומרים הממכרים משתחררים והמוח מתחיל לבנות קשרים בריאים בחזרה, מגיע השחרור ותחושת החופש המופלאה, (קראתי את זה בחוויה של אלכוהוליסט שהחליט גם לאכול בריא ולהפסיק לצרוך מאכלים מסויימים, שתהליך הגמילה בכואב פיזית שהוא עבר מהאלכוהול הכין אותו נפשית וגופנית לשבוע שבו הוא אכל בערך רק חסה ומים, ואחרי כמה ימים קשים הוא התחיל לחוש בשיפור עצום בתחושה הגופנית שלו) ואחרי שהשחרו מכבלי ההתמכרות מגיע אין לי כרגע תחושה שהצעדים כפי שהבנתי אותם ושמעתי איך מחלימים וותיקים מיישמים אותם ביום יום, פוגעים בבריאות הנפש או ברמתי הדתית, אלא להפך מחזקים את אמונתי ודבקותי בבוראי הכל יכול.

מעבר לזה לא הייתי באף כנס בעבר, אבל אני יכול להבין למה המארגנים שכן מאמינים וחוו על בשרם את עצמת הצעדים ירצו לתת עליהם דגש, זה לא בא לשלול שום דרך אחרת, פשוט זאת הדרך הכי מפורסמת ויעילה שנבדקה מעולם לטיפול בהתמכרויות, והיא יעילה לא פחות כנראה גם לשכמותי שלא מרגישים מכורים כבדים ברמה של מוסד גמילה (ב"ה, לא אומר שלא הייתי בדרך לשם, או שלא אגיע לשם בעתיד, אם אשכח חלילה את השיעורים החשובים שאני לומד בזכות האתר הקדוש פה והקבוצות) אבל מספיק כנים עם עצמם להבין שיש להם אובססיה שמנהלת להם את החיים, פוגעת בפוטנציאל שקיים בהם למימוש עצמי בכל התחומים, ובגללה הם מאד כאובים וכועסים על עצמם ועל.... וכו' וכו'

האתר פה לכאורה בחר לטפל בהתמכרות לתאווה נטו, וכולי אסיר תודה אליו כי הוא נתן לי המון כלים ועזרה בהתמודדות האישית שלי ולא רק בתאווה, גם לי חסרים כלים בחיים להתמודדויות מול דברים אחרים - כמו דיכאון, זוגיות, חינוך ילדים, ניהול זמן תקין ועוד בשביל זה אני מחפש בעוד מקומות ואם אני מוצא דבר שעזר לי בחיי להחלמה (כי תכל'ס היא באמת מושפעת מכלל הדברים שקיימים בחיי) אני משתדל לשתף כאן.

ייתכן שבעוד כמה שנים כשהאתר יקבל תקציבים מהמדינה - כמו שאמור להיות תכל'ס (ולפי מה שהבנתי מהגזבר בקבוצה החיה הוא ממש לא מקבל כרגע), ההתמכרות הזאת לדעתי פוגעת כלכלית בצורה ישירה ועקיפה במדינה (ובעולם) ברמות מטורפות (ימי מחלה מפוברקים,אלימות במשפחה, אלימות ברחוב, יחס עויין בטיסות כלפיי דיילים עם שוקולד וזה רק אני...) יהיו תקציבים להעסיק כמה פסיכולוגים במשרה מלאה שייצנו מענה לכלל ההתמודדויות שלנו המכורים, בינתיים אני אישית מודה על כל יום שהאתר פה באויר והקבוצות פעילות.

שוב זאת ראייתי את ההחלמה, ואינני מתיימר ליצג אף אחד חוץ מאת עצמי

שיהיה לך יום טוב ובהצלחה בכל
זאת דעתי האישית
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83119

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
אני פספסתי משהו על דיילים ושוקולד?

אני אישית חושב שיש להדגיש את 12 הצעדים, כי זו שיטה שעובדת שנים,
ויש אנשים חרדים באס אי שנקיים כבר 20 שנה ויותר,

אתה מכיר שיטה אחרת שעוזרת למכורים במצב קשה להיות נקיים כל כך הרבה זמן?
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83121

• כנוע
  • דירוג פלטיניום
אני לא מתכוון להיכנס פה לוויכוח בעד או נגד הצעדים. זה ממש לא הנושא. לכן גם לא אתייחס לדבריך.
השאלה היא נורא פשוטה: האם חוץ ממני יש עוד אנשים שמעוניינים שבכנס של שמור עיניך ידברו גם על שיטות או פתרונות אחרים או אפילו מבט אחר על הבעיה חוץ מ12 הצעדים.

אני מבין שלך פנימה אין עניין בזה. תודה לך.

חוסידל, להדגיש את 12 הצעדים זה בסדר גמור. לדעתי, לתת מקום למשהוא אחר זה לא פחות בסדר.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי כנוע.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83123

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום "כנוע", טוב לראות שאתה פה. הכנס הקודם היה אמנם ברוח הצעדים, אבל הוא ממש לא היה רק הם. היו שם רבנים. הרב יהושע שפירא והרב טברסקי, ולא לא כל מה שנאמר על ידם שם תאם את המסורות והצעדים, כי הם דברו לא רק למכורים. כל מי שהיה באחד מהכנסים של האחות הגדולה SA יודע שאין מצב שיופיעו שם רבנים וידברו.

אם תהיה דרישה דומה לשלך אני אישית אדאג שתינתן לכך במה. אבל, אאתגר אותך: אתה מוכן לעמוד ולהיות אחראי על הנישה הזו?
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83128

• פנימה
  • דירוג פלטיניום
האמת שדווקא יש לי עניין בזה, ואשמח מאד,
לא כתבתי שאני נגד, כתבתי שבמסגרת הרצון הטוב והתקציב כנראה שא"א, אם זה לא היה בכנסים הקודמים,
ואם אסירותודה אומר שזה כן היה אשמח מאד שזה ימשיך, והנני מסכים לנסות לארגן בלי נדר איש מקצוע שידבר על הנושא לא במבט של הצעדים, ייתכן שיסכימו לבא בחינם, אבל אני משער שחלקם יבקשו תשלום, לנסות או לא?
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
לסיפורי האישי - פנימה

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83130

• אסירותודה
  • מנהל
"פנימה", ישנן רגישויות שונות. יש חבר המתפקד כאחראי תוכן. אתה מוזמן להיות איתי בקשר בפרטי. הגבתי כאן נקודתית לדבריו של כנוע (גילוי נאות אני מכיר אותו שנים).

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83131

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
לי אישית יפריע אם יגיע מטפל שאינו מכור,

עם הרב טוורסקי לא היה לי בעיה,

הרב שפירא זה היה יותר קשה.

רק מכורים כמוני מבינים אותי ואני לא מתבייש מהם
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83132

• פנימה
  • דירוג פלטיניום
בסדר גמור אני משער שזה מי שפתח את האשכול על הכנס, אצור איתו קשר בפרטי,
ותודה על הגילוי נאות..
יום טוב ומבורך
לסיפורי האישי - פנימה

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83133

הבנתי (לא בדקתי) שיש מטפלים מכורים ב12 הצעדים. אחד כזה אולי כן יהיה מוכן להודות שהוא מכור אבל אם הוא מטפל ב12 הצעדים בעצם איבדנו את הפואנטה...
מטפל 'קלאסי' לא נראה לי שיהיה מוכן להצהיר שהוא מוכר. אבל יש הפתעות.. אולי

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83134

• פנימה
  • דירוג פלטיניום
אני יכול לבדוק ב'רטורנו' יש סיכוי שיש להם מטפלים מכורים לשעבר שמכירים טוב את הנושא,
וגם הפסיכולוג שלי לשעבר יש סיכוי שיכיר מטפל כזה ואולי אגלה עליו הפתעות חדשות...
אבל קודם אתייעץ עם האחראי תוכן מה הקריטריונים הנדרשים.
לסיפורי האישי - פנימה

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83156

• כנוע
  • דירוג פלטיניום
תודה אסירותודה על התגובה העיניינית, דבר יקר כשלעצמו.
אני שמח לשמוע שבכנס האחרון ניתן מקום גם למשהו אחר.

אני חוזר ומדגיש: אין לי שום בעיה עם זה שהחלק הגדול של הכנס הוא ברוח הצעדים. זה טבעי וזה מובן.

על מנת שדברי יובנו היטב, אני אשתדל להבהיר את עצמי.
אני מרגיש קשר למקום הזה, שמור עיניך על שלל צורותיו - פורום, קבוצות טלפוניות ופיזיות, כנסים...- בגלל העזרה הרבה שקיבלתי כאן.
המסלול שלי שונה מזה של הרבה מחביריי למרות שצעדנו ביחד בתחילת הדרך.

מאז שעזבתי את הצעדים, אני מוצא את עצמי די בודד. אני כבר לא מתחבר לשיח בפורום וזאת הסיבה שאני כמעט לא כותב כאן. וגם כשאני כותב, אני מרגיש שאני לא משדר על אותו גל.

לכן, כשאני שומע על הכנס השנתי, זה גורם לי לתסכול מסויים. אני רוצה להיות חלק אבל אני כבר לא.
זאת הסיבה לבקשה שלי.

ולסיום אסירותודה, אכן אנחנו מכירים שנים. ולמרות שהניסיון שלנו שונה, אני תמיד חש הערכה גדולה לדרך שלך.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83157

• אסירותודה
  • מנהל
תודה על הפירגון. הבנתי כך לפני הסברך, ואני מבין כך עוד יותר בעקבות דבריך. הכאב שלך כואב לי. אני שואל אותי ואותך, מה ניתן לעשות למענך? מה יקל עליך את הבדידות?

ומכאן קריאתי, בוא. תהיה חלק. תביא את הארומה הייחודית שלך.

התרים את הכפפה?
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי אסירותודה.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83158

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
אני מצטרף לכנוע ומציע שנביא מישהו שהיה מכור כבד וכעת נקי חמש שנים ומעלה בשיטה אחרת מהצעדים.
הבעייה היא רק איפה אפשר למצוא אחד כזה?...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: הכנס השנתי של שמור עיניך - פנייה למארגנים לפני 8 שנים, 7 חודשים #83160

• אסירותודה
  • מנהל
אני מכיר. לפחות אחד. הוא לא יבוא כיון שאין לו עניין בחשיפה ציבורית או בכלל. הוא מתנזר ממנה. בשל כך ועוד אני יותר בכיוון של הבאת אנשי מקצוע עתירי ניסיון ובעלי רגישות המודעים לתחושות התסכול של המכורים מהם. לטעמי יש בזה אפילו סוג של צעד תשע של המכורים עם העולם הטיפולי...
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.64 שניות

Are you sure?

כן