ברוכים הבאים, אורח

(עריכה) האם בציבור ירא ה' לסוגיו יש יותר יצה"ר?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: (עריכה) האם בציבור ירא ה' לסוגיו יש יותר יצה"ר? 423 צפיות

(עריכה) האם בציבור ירא ה' לסוגיו יש יותר יצה"ר? לפני 8 שנים, 6 חודשים #85273

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
ואני שואל את זה בתור ירא ה'.

השאלה לא באה לקנטר או לעצבן,
השאלה חשובה לי כי לדעתי התשובה יכולה לעזור לי ולכל אחד להבין קצת יותר את עצמו,
מה חסר לו בחייו, ואת המניעים שגרמו/גורמים לו לחפש תאווה לא בריאה.
אשמח לשמוע את דעתכם על הנושא.
ועל עצמכם בתוך זה.
כל תשובה תתקבל בברכה.
גם תשובה בסגנון - "צא טמא"... 

להלן קטע מהרב קוק שהאיר את עיני בנושא,
ולדעתי עונה על זה, ונותן לפחות סיבה אחת עיקרית.

ה' יעזור ו'יברך את עמו ישראל', ואמרו אמן.

התנגשות הדתיות והחילוניות
הדתיות, כאשר אינה נתפסת באופן נכון,
מרככת את הלב יותר מדי.
אז הדת עושקת מן האדם את גבורתו ואת עוצמתו,
והוא נותר חסר אונים. (...)
כשהדברים מגיעים למצב כזה,
שיראת השמים מכניעה את הלב יותר מדי,
מתעוררת מיד רוח אחרת באנושות,
רוח ההפקרות.
ההפקרות באה כדי להילחם ביראה המוגזמת,
כדי לעורר מחדש את החיוניות באדם.

כשהיראה וההפקרות
נאבקות זו בזו,
האבק עולה עד כיסא הכבוד,
והמאבק מוציא מכל צד
את השלילי והמכוער שבו.
עד אשר יבוא היום,
שבו ההבנה העמוקה של האמונה תתגלה,
ותצליח ליישב בין שני הקטבים
של המוסר והחיים.
(מהספר 'ניצוצות' - ע"פ אורות הקודש ד, תכא)

שאזכה בתוך שאר אחיי המתמודדים להגיע להבנה העמוקה של האמונה שהוא מדבר עליה.
במהרה בימינו אמן.

יום טוב ומחלים לכולנו
וראש חודש אדר ב שמח   

נ.ב. ערכתי את הכותרת והשאלה קצת. ע"פ פוסט שכתב כבוד המנהל במקום אחר. הרגיש לי פרובוקטיבי מדאי.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: אזהרת ציניות! : למה כל הדוסים סוטים? או שלא?.. לפני 8 שנים, 6 חודשים #85275

• free
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג זהב
זה רק עניין של הגדרה.
רוב "הדוסים" מגדירים דברים טבעיים ורגילים לגמרי כ"סטייה".
זה שהם מגדירים ומתביישים בעצמם "כסוטים" לא הופך אותם לסוטים.

אם רק היית יודע איזה מחשבות יש לנשים בראש- היית מתחרפן.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי free.

תגובה: אזהרת ציניות! : למה כל הדוסים סוטים? או שלא?.. לפני 8 שנים, 6 חודשים #85276

עיין בספר הלבן (איזור עמוד 40) בסיפור על הילד שסיפר לאמא שלו בתמימות על האוננות שלו והיא אמרה לו לא לגעת בעצמו, ומאז זה נהפך למרידה.  אם זה מותר, איזה מרד יש בזה?
ק"ו בציבור דתי/חרדי שזה בתכלית האיסור...

תגובה: אזהרת ציניות! : למה כל הדוסים סוטים? או שלא?.. לפני 8 שנים, 6 חודשים #85279

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
אשריך free היקר שאתה מגן על הדתיים!

הלוואי והיית צודק לגמרי, דעתי שונה,
אבל לא ממקום של ביקורת על הציבור שלי,
אלא ממקום של להבין מה הגורמים לכך,
בכדי שאוכל לתקן.
את עצמי כמובן.
לא אף אחד אחר.

מקור - "הסיבות לסטיות המיניות נחקרו ועדיין נחקרים מזה הרבה שנים, בעיקר על ידי הפסיכיאטרים והפסיכואנליטיקאים, ונכתבו על כך השערות רבות. אין ספק, שלאווירה הסביבתית יש השפעה לא מבוטלת על השינויים בנורמות ההתנהגות המינית."

תודה בעצתך,
מסכים שלעצם האיסור על זה יש השפעה עליי, ורצון למרוד בו.
אני מנסה טיפה יותר לחפור 'פנימה'...
האם זה חזות הכל, או שיש פה קונפליקט יותר נסתר שאפשר לנטרל אותו.
לא בטוח שיש, ייתכן שזה באמת חזות הכל, 
ואני נמשך לזה כי זה מטבעו ייצר מאד מושך אם לא ה.. והוא אסור. וזהו.

מדברי הרב קוק שהבאתי, הבנתי ששורש הבעיה שלי הוא חוזר איזון בין תחושת ה 'אסור' לבין תחושת 'החיות' שלי.
ואם אצליח למצוא ולעשות דברים מותרים שיוסיפו לי תחושת ערך וסיפוק בחיי, תחושת 'חיוניות',
ממילא לא אמשך כ"כ לשבור את ההגבלה הזאת שהאיסור על התאווה מטיל עלי. 

שאזכה.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 6 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: אזהרת ציניות! : למה כל הדוסים סוטים? או שלא?.. לפני 8 שנים, 6 חודשים #85283

• free
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג זהב
זה לא רק הדתיים.
אני עד גיל 25 התביישתי במיניות ובגבריות שלי.
זה משהו שהחברה, התקשורת וההורים עושים לילדים קטנים שאחרי זה שהם מתפתחים הם לא מקבלים ומרגישים בנוח עם המיניות והגבריות שלהם.

לגביי עניין המוסריות והחטא במיניות אצל דתיים- זה כבר משהו אחר. וכמובן שלא אכנס לזה לדיון, כי זה עניין של אמונה.

אני נגד פורנו לא בגלל שזה פוגע באמות המידה המוסריות והעקרונות שלי. אני נגד פורנו כי זה זבל, בדיוק כמו סיגריות, בדיוק כמו כל דבר שהוא שלילי, שואב, ואלים בחברה האנושית.

פורנו לא נותן לך כלום, הוא רק מדכא אותך. אני בעד דברים שמעצימים, שנותנים טוב וחופש לבנאדם.

טוב נו, אבל אתה כבר מכיר את דעותי, זה שאני חושב ככה- לא אומר שאינני מקבל את דעותייך.
אין לי שום בעיה נגד דתיים- אדם אדם באמונותו יחיה, ואם זה מה שעוזר לך לעבור את היום ולהרגיש בטחון ואושר- תפדאל.

הזמן היחיד שמתחילה להיות לי בעיה, זה שאחרים כופים את דעותיהם ואמונותיהם על אחרים. לא רק דתיים, גם צמחוניים שמנסים להגיד לאחרים שהם יותר טובים ושכולם חייבים להיות צמחוניים כדי שהעולם יהיה יותר טוב- גם מרגיזים אותי.

יש לי עוד בעיות עם פורנו, אני מאוד מאויים ומקנא במיניות של נשים. בגלל זה אני דווקא אוהב חרדים, כי בקהילות שלהם הם מבטלים את הכח המיני של האישה לגמרי.
אני תמיד יקנא בכח המיני של נשים.

אבל גם במקרה הזה, זאת טעות לצד למיגור תופעת הפורנו- כי זאת פגיעה גם בחופש הביטוי.
לדעתי אדם צריך לגדול ולפתח אחריות אישית על מה הוא מכניס למוח שלו ומה לא. וזה דברים שמשרישים דרך חינוך טוב.
שאבא ואמא מלמדים את הילד אחריות אישית, לסמוך על עצמו שהוא טוב, לסמוך ולתקף את רגשותיו, מלמדים אותו בעצמו להבחין בין טוב לרע, מלמדים אותו לגדול לתוך אוטונומיה של חופש אהבה ובטחון.

זה מה שהייתי מת שההורים שלי יעשו לי. וזה מה שאני אתאמץ להנחיל לילדים שלי, תמיד את התחושה שהם הכי טובים, שאבא שלהם הכי טוב, שהם אהובים, שהם יכולים הכל, לא לקחת להם את הבחירות שלהם ואת ההתמודדויות שלהם ע"י פינוק.

אבל מצד שני, הרצון לעשות תיקון דרך הילד שלך, הוא גם מעשה אלים שיכול להזיק לילד.
לכן אני אשאף להגדיר לילדי גבולות, הבחנה בין טוב ורע, אהבה, בטחון, ואת החופש לבחור ולגדול להיות מי שהם.

יכול להיות שמה שאני הייתי זקוק לו בילדותי, זה לא מה שהילד שלי יהיה זקוק לו- ואז אם אני אכפה עליו את זה (כי אני יודע טוב יותר) אני אפגע בו.

ממש הצלחתי לשכנע את עצמי להביא ילד בקרוב...

תגובה: אזהרת ציניות! : למה כל הדוסים סוטים? או שלא?.. לפני 8 שנים, 6 חודשים #85316

נכתבו כאן הרבה דעות יפות, ואני מכבד את כולם.
לעניות דעתי בתור דוס. לדוסים אין אפשרות בדיוק לבטאות את המיניות בהיתר ובלגיטמציה,
או בפומבי. ולכן הם עושים את זה בסתר, בחולניות, ופי כמה מפחדים לדבר על זה (שזה אחד הגורמים הגדולים).
אני לא חושב שהיה יותר קל לי עם הייתי בכיתה עם בנות. או עם טלוויזיה בבית, וכו'...

יש כזה דבר שאדם שמתגבר על יצר קשה, ולא מוצא תחליף שכיף לו, היצר יחזור חזק יותר
(אני לו זוכר בשם איזה פסיכולוג שהוא גם רב). אבל בכל מצב, ולכל מגזר יש דברים מקילים ומקשים
עליו עם התאוה, במגזר שלנו ראיתי מתמודדים אלופים שפשוט קינאתי בהם. ולהבדיל נפילות הזויות שאני לא מבין. אבל גם
ראיתי כאלה דברים אצל אנשים לא דתיים. אז אני לא מסכים שדתיים יותר סוטים.

אני חושב שמצפים מהם ליותר, בגלל התורה המחייבת, המוצלחנות שלהם בכללי ועם תאוות של עבירות שונות שכל אדם לגופו מקפיד עליהם, והמלחמות שלהם בנושאים שגורם אי נעימות רבה אצל אנשים שונים.
והציפיות  לפרפקציוניזם גורם לאכזבות.
בקיצור דוס סוטה בולט מאוד, אבל לא יותר נפוץ לדעתי.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן