ברוכים הבאים, אורח

הצפרדע שסירבה לקפוץ
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הצפרדע שסירבה לקפוץ 1261 צפיות

הצפרדע שסירבה לקפוץ לפני 8 שנים, 5 חודשים #87294

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

באחד הספרים שקראתי לאחרונה, הובא בדרך אגב מחקר שנעשה באחת המעבדות בארצות הברית. באותו מחקר, הניחו צפרדע על פלטת חימום, בטמפרטורה גבוהה אך במעט מזו שהצפרדע מורגלת אליה בחיק הטבע. השינוי הקל בטמפרטורה לא גרם לצפרדע לקפוץ מפלטת החימום.

בימים הבאים, הגבירו החוקרים באיטיות ובהדרגה את הטמפרטורה של פלטת החימום. בכל פעם רק עוד קצת. הם ציפו לראות מה תהיה נקודת השבירה, שבה תחוש הצפרדע בסכנה ותקפוץ מפלטת החימום. לדאבון הלב, ולתדהמת החוקרים, הצפרדע נותרה על פלטת החימום, עד אשר נחרכה כליל.

פעמים רבות, שומעים (או ליתר דיוק כאן בפורום: קוראים) חברים חדשים גם ישנים שמתוודעים לתכנית 12 הצעדים, ולעיתים אף החלו לצעוד בה, אשר תוהים האם הגיעו כבר ל"קרקעית". האם מה שעברתי הוא כבר מספיק בשביל להתחיל "לעשות תכנית ברצינות" או שאולי אני צריך לצאת ל"סיבוב נוסף בחוץ"?

(קוריוז מעניין וקצת הזוי: לאחרונה התייעץ איתי חבר יקר (שאותו אני מדריך בתכנית הצעדים), אודות ספונסי (=מודרך) שלו ש"הודיע" לו שהוא הגיע למסקנה שהוא צריך עוד סיבוב בחוץ כדי להגיע לקרקעית, והוא מבקש שיאמר לו, בתור ספונסר (=מדריך) במשך כמה זמן הסיבוב הזה צריך להימשך... זה היה נראה לי כל כך הזוי, שאחרי כתיבת הפוסט התקשרתי אליו לברר שאני לא ממציא את הסיפור, אך הוא אישר שאכן כך בדיוק היה).

"האמת הטרגית היא, שהיום המאושר לעולם לא יגיע..." (הספר הגדול, עמ' 24). לעולם לא יקרה משהו שיגרום לי לקפוץ מפלטת החימום (הצלייה?) של התאווה. התרגלתי להיות שם, ההתקדמות של המחלה שלי היא בהדרגה, ואם אני מזדעזע מהגברת הטמפרטורה, מקו חדש שחציתי, מהר מאוד אני מתרגל לרעיון... קשה לגרור את עצמי מחוץ למתחם המוכר והאוהב של פלטת החימום, גם אם הוא שורף לי את ה...

הדבר היחיד שיכול לקרות הוא, שאגיע להחלטה שאני חייב לקפוץ, שאני לא רוצה להישרף עד מוות בכל תחומי חיי בגלל פלטת החימום הזאת. גם אם נדמה לי שהפלטה הזו נמצאת על קצה צוק, אני חייב להיות נכון לקפוץ "מקצה הצוק אל האבדון" (הספר הלבן, עמ' 61). אני חייב להחליט להבין שכל דבר עדיף על פני המשך החיים ברביצה על משטח החימום-האיבוד העצמי לדעת.

אם הייתי צפרדע, לא היה לי סיכוי. אך צלם האנוש שבי מאפשר לבחור בחיים. אבל אני ממש חייב להחליט לעשות זאת כדי באמת לחיות, כדי להפסיק את הספירה לאחור אלי כיליון.

ולסיום, בדיחה שסיפר לי הספונסר (הקודם) שלי, בצעד 3: "שלוש צפרדעים החליטו לקפוץ למים, כמה נשארו על שפת הנהר?" "אפס", השבתי. "לא, שלוש", תיקן אותי הספונסר, "הן רק החליטו לקפוץ...".

אז בתכל'ס, מה שצריך לעשות זה פשוט לקפוץ – מקצה הצוק (ומהניסיונות לטפס הכי גבוה שלא הביאו אותי לשום מקום) אל מי החיים האמיתיים.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 5 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: הצפרדע שסירבה לקפוץ לפני 8 שנים, 5 חודשים #87297

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה (ועוד אחת לסטטיסטיקות... שיהיה...).

נושא חשוב מאד וקרוב אלי מאד. בסבב האחרון, יום אחרי שנפלתי, רציתי מאד שיהיה לי אינטרנט. כי מה כבר יקרה? לא יזיק כלום אם אני אחגוג שנה ב364 יום.. ובכלל, שנה הבאה לא מעוברת.. אם כבר ליפול שיהיה באיכות! (hd?) אבל בסוף זה לא קרה.

לא אכחש שזה הטריד אותי הרבה גם אח"כ, תחושת ההחמצה הזו ש"לא נהניתי כמו שצריך". אבל אולי אם הייתי מפסיק אחרי שבאתי על סיפוקי לגמרי ההפסקה אח"כ הייתה כמו כל ההפסקות שקדמו לה - הפסקה מתוך חוסר חשק מיני והרבה רגשות אשם. עכשיו נראה לי שזה ממקום אמיתי יותר. רק להיום.

תודה רבה!
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 5 חודשים על ידי אהבת חסד.

תגובה: הצפרדע שסירבה לקפוץ לפני 8 שנים, 5 חודשים #87304

תודה רבה על הפוסט טהרני. המצב שלי בהקשר הזה אל מול התוכנית די תקוע. ליתר דיוק, הנכונות שלי כלפי התוכנית פחתה הרבה.
במקום מסוים, די נמאס לי להילחם בעצמי ולעשות 'בכוח'.

אהבת חסד, אולי על זה נאמר "אלף פעמים זה לא מספיק ופעם אחת זה יותר מדי"

תגובה: הצפרדע שסירבה לקפוץ לפני 8 שנים, 5 חודשים #87306

תודה טהרני
בדיוק חשבתי לעצמי, שאולי לא הגעתי לתחתית, בגלל שנפלתי כמה פעמים אח"כ.
אבל כשאני ניזכר בהרגשה, אני יודע שזה תחתית. הגעתי אליו המון פעמים.
ועכשיו עם העזרה הנכונה והקבוצות, אני מקווה להישתמש בתחתית.
הבעיה שלי היה, לא שלא הגעתי. אלא שלא השתמשתי בתחתית.
תודה, הפוסט שלך הביא לי בהירות על עצמי.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: הצפרדע שסירבה לקפוץ לפני 8 שנים, 5 חודשים #87484

• arik
  • רצף ניקיון נוכחי: 367 ימים
  • חבר חדש
תודה רבה. פשט יפיפה.
דיברתי עם חבר לא מזמן שחלק איתי מה היה תחתית החבית בשבילו, לגבי זה מאוד גבוה.
אז הבנתי שלמעשה לחבית שלנו אין תחתית. יש רק את הרגע שבו אלוקים מחליט לתקוע לי מראה מול הפרצוף ואני רואה איפה אני נמצא. הרגע שבו אני קולט שאני נמצא במקום בו מעולם לא דמיינתי שאהיה, שאני סובל, ושאני לא יכול יותר לסבול יותר, זה רגע של של "קפיצה מהפלטה". 
שנזכה לקפוץ היום, רק להיום.

תגובה: הצפרדע שסירבה לקפוץ לפני 8 שנים, 5 חודשים #87487

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
תודה אריק. טוב לראותך שוב בפורום.
בהקשר למה שכתבת, ממליץ לך גם לקרוא את זה (זה מופיע גם ב"ספר הכניעה" שיצא לאחרונה):
gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/56270-%D7%9E%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%9B%D7%A9%D7%9E%D7%92%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%A7%D7%A2%D7%99%D7%AA#56270
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן