ברוכים הבאים, אורח

הקיץ מגיע...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הקיץ מגיע... 678 צפיות

הקיץ מגיע... לפני 8 שנים, 3 חודשים #90420

הקיץ מגיע ואיתו שוב גלים של חום ואתגרי לבוש ומבטים... כל הכלים והתרגולים עומדים למבחן במציאות שוב ושוב. הניקיון הופך להיות משגרה בחממה לפעילות דינאמית וכנה בכל רגע. שיחות טלפון שמאפסות מחדש מחיקת תמונות מטיול. ומחיקה גם מהסל מחזור. ועוד ועוד

תגובה: הקיץ מגיע... לפני 8 שנים, 3 חודשים #90438

• tt
  • חבר קבוע
צודק גם צודק.
נפילות זה תוצאה פשוטה של משוואה עם שני משתנים:
1. ראש פנוי. כי חוסר עיסוק בחיובי מוליד את ההיפך המוחלט. אין יצר עריות מתגבר אלא בלב פנוי מן החכמה.
2. לגימות של מבטים ופנטזיות. בקטנה...

חברים, חכם בשמש!

תגובה: הקיץ מגיע... לפני 8 שנים, 2 חודשים #90485

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
 TT, אני יודע שזה טיפה חפרני, ואולי זה לא מתאר אותך, אבל אני מזמין אותך למסע לראש שלי, ואם תזדהה - גם זה יהיה שכרי. אשתף אותך ביום אתמול (יום ראשון), כדי לא להרחיק עדותי . 
אני מחליט שהיום יהיה יום יעיל. רווי משמעות. לימוד, פגישה עם ההורים (כחלק מצעד תשע של שינוי גישה), לימוד תורה, נוכחות עם הילדים. בערב שיחת טלפון מחלימה, סרט נחמד, לימוד תורה, ולישון (אשתי לא הייתה בבית).
המשמעות אכן הייתה ביום הזה, היה לימוד, הייתה פגישה מחלימה עם ההורים, הייתה נוכחות עם הילדים, היתה אפילו שיחת טלפון מחלימה, אבל אחרי הסרט הרגשתי ריקנות כזו. לא עשיתי איתה שום דבר, טיטאתי אותה הצידה ואמרתי לעצמי 'בסדר, נעשה עוד משהו, ונלך לישון', הרי היה יום מלא משמעות, אני לא מועד לנפילה, אבל במקביל למשהו הזה (כתיבה באתרא קדישא הדין), הורדתי עדכון לפלאפון. משהו בירכתי המוח דגדג ואמר לי שזה פלאפון סיני ואולי העדכון יוסיף תוכנה שלא יהיה בה חסימה, ושאולי זה לא רעיון טוב, אבל המשכתי, אני עוסק בדברים משמעותים, ובדרים של החלמה, ואני לא בסכנה. 
העדכון הסתיים. והנה פתאום, בלי להיות מוכן, אני מתחיל לשחק עם גבולות החסימה, במחשב ובפלאפון, כשעתיים. 
ושוב, נמצא על הסף - מפחד להישאב פנימה, כי מי יודע מה יהיה, אבל לא מסוגל להפסיק לבדוק האם אפשר להישאב, ועד כמה, נשאב לרגע ומוצא פירצה, ומיד סוגר ומפעיל עליה את הנטספרק, ואז חצי שעה בודק אם הפירצה עוקפת גם את הנטספרק. ולבסוף בחסד הולך, הולך לישון, עייף וריקני, אבל נקי. 

מה היה כאן, בתיאור הזה? 
לצערי, אני חייב להודות בפני עצמי, שהריקנות שקפצה עלי בשעה עשר וחצי בלילה לא הייתה קשורה לתוכן משמעותי. יש לי תוכן משמעותי ביותר שאני עסוק בו, ואפילו הייתי עסוק בו באותו היום. היא הייתה קשורה לתחושה חריפה של ניתוק. אשתי לא הייתה בבית. והייתי לבד. ואני נמצא כרגע בלי מסגרת. ולפתע, התאווה קרצה. 
אני כותב את זה כדי להזכיר את זה לעצמי. אצלי, כמכור, התאווה לא באה כאשר יש או אין חכמה ומשמעות במעשי, אלא כאשר יש או אין חיבור לכוח עליון במעשי. לכן, עבורי, הניסיון להתמלא בחכמה כדי להפסיק לא עבד.

(ובלא להיכנס לדברים בעומקם בהקשר של עבודת ה', יעויין במהר"ל בנתיב התשובה, שחולק מכל וכל על קביעת הרמב"ם שהחכמה מסייעת להתגבר על החטא, וכן הדברים בפולמוס בין הסלנטר לבין החזו"א, ואין בדברים כדי להכריע בין גדולי ישראל, אבל עבורי, כאשר ידוע לי שבמסגרת 'זה וזה דברי אלוהים חיים' הדרכה אחת לא מצליחה, אני מנסה את ההדרכה השנייה, ולא מנסה שוב ושוב ושוב ללא הצלחה את ההדרכה הראשונה, ואכמ"ל) .
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: הקיץ מגיע... לפני 8 שנים, 2 חודשים #90493

• tt
  • חבר קבוע
נתן יקירי,
אני מסכים איתך שאם דברי הקצרים הובנו כך, שעם שני הכללים האלו מתחיל ונגמר הכל - הרי שטעיתי.
הרי ברור שככל שמעגל ההתמכרות אינטנסיבי יותר, כלומר מכור כבד יותר, די בחוסר נוחות שטחי כדי להיגרר לשלבים הבאים של ההתמכרות (לשקול את הרעיון > לנוע לקראת > לצרוך).
הדברים שלדעתי גורמים למצבי חוסר הנוחות ומזמינים בריחה למושא ההתמכרות, הם הם שני הדברים שמניתי. השלב הראשון היה ריקנות, והשני הוא למעשה הספיחים של קצה הסבב הקודם של ההתמכרות (החמרה).
אני לא בטוח שאפילו אני הבנתי את עצמי מספיק.  אבל כך - על כל פנים מסתדרים לי הדברים בראש. כלומר שני התמרורים האלו של סור מרע ועשה טוב הם הדגלים שמסמנים לי את הנתיב בו עלי לצעוד.

תגובה: הקיץ מגיע... לפני 8 שנים, 2 חודשים #90499

• טוהר הלב
  • רצף ניקיון נוכחי: 63 ימים
  • חבר ותיק
נתן במתנה!
מסכים לגמרי עם ההבחנה.
שנים רבות..... הנפילות דווקא קורות בתקופות של עליה.... ואז כמובן ההתרסקות....
ואז מתגנבת שאלה לראש.... אולי אני לא מסופק במה שאני עושה.......... וזה לא נכון כי כשהייתי שקוע בבוקר הייתה לי הרגשה נעלית ולא האמנתי אז.... שבצהריים אוכל ליפול בצורה שכזאת.... אז כנראה שלא הריקנות של שעות הבוקר היא דרדרה אותי בצהריים אלא משהו אחר שקרה לפני הנפילה....
tt ! 
לא קורה שדווקא בזמנים של שמירת העיניים בצורה מקסימלית גם יש נפילות? האם נפילה היא תוצאה של פנטזיה שנמשכת שעות....... 

תגובה: הקיץ מגיע... לפני 8 שנים, 2 חודשים #90509

• tt
  • חבר קבוע
לא ברור לי. אני מרגיש מכור בין ??? או אולי להיפך.
אצלי לפחות זה גרף צמוד. השקעה=תשואה. ברגע שהראש מתפנה, ה'עכבר'ים באים וטורפים. הימים הכי יפים זה חגים וזמנים לששון.

תגובה: הקיץ מגיע... לפני 8 שנים, 2 חודשים #90541

קודם כל חייב לציין שזה נחמד לראות שרשור שמתגלגל מהודעה קטנה שכתבתי. נותן כוח וחשק לכתוב כאן עוד.
מזדהה עם דברים שנכתבו כאן. מוצא את עצמי לא אחת מנהל שיחות בירור כאלה בתוכי - מה היה חסר רגע לפני הדרדור, בין בימים טובים ובין בזמנים קשים. ובאמת בסופו של דבר זה לא רק הריקנות [אצלי לפחות] אלא הריקנות מהקשר האמיתי עם ה', מהחוויה של ההישענות עליו במקום על אימת הלחץ והפחד המדמה הגנה ובטחה עבורי. ובסוף משקע אותי אותי בביצות אפלות.
בינתיים התמונות מהטיול מחוקות, לא נמצאות על המחשב וגם לא בסל מחזור, אמנם נצרכתי לשחזר קבצי וידיאו לסרטון שצריך לערוך... אז הורדתי תכנת שחזור... בסופו של דבר לא הצלחתי להפעיל אותה ושמחתי בזה. החבר שעזר להחליט למחוק הציע לעזור לשחזר את הקבצים של הסרטון אבל חסד ה' שהזכרתי לו במה זה כלול עוד ובסוף לא. זה היה נכון לאתמול. היום כבר הורדתי תכנת שחזור חדשה שעובדת ואיתה משחזר כעת את הקבצי וידיאו. מתפלל לא להמשיך עם השחזור גם לדברים האחרים 
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן