ברוכים הבאים, אורח

צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם 485 צפיות

צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #90800

בבקשה.
כל מילות העידוד.

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #90801

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
לפעמים קשה לקחת הכול בחיים, הפתרון הוא להתמקד בפעולה הבאה, לאט אבל בטוח, תמשיך איתנו ותראה ניסים.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #90803

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
קיבלת
אישית מאוד קשה לי ללמוד כשבראש יש מכונת כביסה מלוכלכת על סחיטה,
המצפון שלי אמר לי תמיד שאני לא ראוי ללמוד תורה ולהתפלל, כי אני מלוכלך מידי ותורתי ותפילתי הם כוח לטומאה וכו' וכו',

אז מרחתי את השנים,
והיום אמנם אני לומד פחות אבל ממקום טוב ומקבל ואני יודע שאלוקים אוהב אותי גם כשאני לא נקי כמו שאני שואף להיות,
ולא הוא לא חוסם את עבודתי ומשלחה לעזאזל,
אז אחי היקר התעודד ועשה את מה שאתה צריך,
ואלוקים יהי עמך לשמרך בדרך
אמן
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

תגובה: צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #90807

• שטיסל
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • חבר ותיק
אני יכול להגיד לך על עצמי שאני לא תמיד או כמעט תמיד לא לומד בגלל המצווה או השכר וכו' (זה לא רע לקיים מצווה או להאמין שאקבל שכר אבל זה לא מה שיושיב אותי יום שלם מול הגמרא). 
בד"כ יש המון מחייבים חיצוניים מסביב ללימוד כגון: "שם טוב" "כבוד" "מסגרת" וכו' ותמיד אפשר להסתכל על הגמרא כ"חכמה"
ומתוך שלא לשמה בא לשמה. מקווה שגם לי זה יגיע מתישהו...
[מה שברור שאי אפשר ללמוד רק מתי שיש חשק כי ברוב הזמן אין חשק, ואז לא נלמד בכלל] לילה טוב

תגובה: צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #90815

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
ברמה הרגשית עוזר לי לפעמים שאני זוכר שרגשות הן לא עובדות, ושאני צריך 'ללמוד', לא להרגיש מחובר ללימוד כרגע. פשוט לעשות את זה. בלי לחפור. אבל לשים לב שיש לי פעולות של החלמה לפני ואחרי הלימוד, שתוחמות את המועקה ומאפשרות לי 'נתיב חיבור'. אחרת, ההידרדרות ידועה מראש, המועקה מצטברת ומוצאת את דרכה בדרך הרגילה הכואבת והמוכרת 

ברמה הכללית יותר, אני לעתים מצאתי את עצמי מנסה לעשות 'צעד תשע' עם התורה - לא ללמוד 'בשבילי' אלא בשביל הדבר אותו אני לומד, זה קצת מורכב, אבל זה די עבד לי בחודשים האחרונים. 

נתן במתנה 
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

תגובה: צריך לשבת וללמוד ברצינות, צריך תמיכה מכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #90828

גם לי קשה הרבה פעמים לשבת וללמוד ברצינות, והמסגרת שלי מחייבת אותי כן ללמוד מאוד ברצינות.

מה שגרם לי בעבר להמון בריחה וכמובן בריחה כמעט תמיד מסתיימת איכשהו בתאווה.

היום אני מודה בחוסר אונים גם מול הלימוד, מול היכולת להתמודד עם קשיים, מול הרצון להפסיק באמצע ולברוח, מתפלל לאלוקים רק לשעות הקרובות שיתן לי כוח לשבת וללמוד, לפעמים גם מרים על זה טלפון לחבר ומתפלל לאבא אוהב בנוכחותו שיהיה איתי ויתן לי חיבור אליו דרך התורה הקדושה, 
וזה עוזר, כשאני מבקש בכנות ומודה בחוסר אונים גם שם, ממש תמיד אני נענה.

תודה אבא.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן