ברוכים הבאים, אורח

הרב שחטא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הרב שחטא 635 צפיות

הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92221

חבר'ה, אני לא רוצה לומר מי זה, אולי חלק מכם שמעתם על זה,
גם אם אתם יודעים, בבקשה לא לרשום בתגובות את שמו,
אבל יש רב אחד שחושדים בו שהוא עבר על גילוי עריות וכו'
ולצערי הרב זה נותן כביכול "סיבה" ליפול,
כי.. "גם רבנים גדולים חוטאים ונופלים, אז גם אני יכול"
אבל צריך להיזהר מזה!
לברוח מהמחשבה הזאת! זאת מחשבה היישר מפיו של היצר הרע
זה בהחלט ניסיון קשה כי לכאורה אם הוא חטא אז גם אני יכול ליפול
אבל באמת באמת שזאת מחשבה של שטות ממדרגה ראשונה,
היא שקרית לחלוטין, אנחנו בתור אנשים עם הבעיה הזאת רק רוצים להשתחרר ולהיות נקיים, אז אין שום סיבה שהמחשבה הזאת תשפיע עלינו, אז אם מישהו מכאן מתמודד עם המחשבה הזאת - שפשוט יזרוק אותה לפח, כי היא מונעת ממנו להתקדם והיא תפיל אותו עוד ועוד ורק אחרי הרבה זמן הוא יבין את הטעות שהוא עשה שהוא הקשיב לה..
לא לוותר
פשוט היה לי חשוב לרשום את זה
בהצלחה לכולם

*להיזהר לא לרשום את השם של הרב בתגובות אני חושב שזה לשון הרע אז גם מי שיודע מי זה הרב הזה - שלא ירשום

יהי רצון שההודעה הזאת תיהיה רק לתועלת. אמן

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי נחמן נתן.

תגובה: הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92262

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

תודה נחמן נתן היקר על העלאת הנושא,
אנסה להגיב בזהירות - ראשית כמובן כתוב בגמ' "תנא דבי ר' ישמעאל אם ראית תלמיד חכם שעבר עבירה בלילה אל תהרהר אחריו ביום שמא עשה תשובה, שמא סלקא דעתך אלא ודאי עשה תשובה". וזה מדובר כשראיתי במו עיני, אז ק"ו כשרק שמעתי, שאסור לי להרהר אחריו.

וגם אם ראיתי במו עיני, למדוני בתכנית שההסתכלות שלי בהחלמה צריכה להיות על עצמי פנימה, כי בשביל ההתקדמות שלי בהחלמה, עלי לבדוק את עצמי, בלבד, מה זה הפעיל אצלי מה זה אולי אפי' שבר בתוכי ואיך אני לומד מזה ומתקדם הלאה.

אצטט מדבריו של הרב ארז משה דורון בנושא, אני אישית התחברתי לדברים, מקווה שגם אתה תקבל מהם תועלת.

מפורסמים של שקר - מקור
"מהי הגישה של התורה?

חז"ל אומרים: "אָמַר רַבִּי יְהוֹשֻׁעַ בֶּן לֵוִי: לְעוֹלָם יִהְיוּ כָּל בְּנֵי אָדָם בְּעֵינֶיךָ כְּלִסְטִים (שתחשוד בהם שעלולים לפגוע בך וברכושך ומצד שני), וֶהֱוֵי מְכַבְּדָם כְּרַבָּן גַּמְלִיאֵל (כבד אותם כמו שתכבד אדם גדול כרבן גמליאל)" (דֶּרֶךְ אֶרֶץ רַבָּה ה').
ואם כן יתכן מאד, שכל הטלטלה הזאת באה להחזיר אותנו לתפישה של התורה: תכבד, אבל תחשוד, תבדוק, תשאל שאלות, תשים סימני שאלה. 
אל תהיה פתי מאמין לכל דבר ואחר כך כשיגיע השבר תאשים את התורה.
נכון, יסוד התורה זה אמונת חכמים, אבל יש גם מושג של "תשתמש בשכל ובלב שלך לבדוק מי באמת ראוי לאמונת חכמים".

השבר הזה צריך להוביל אותנו למקום יותר בוגר. זה סוג של חיסון בפני גישה ילדותית. 
שלא נלך יותר באופן עיוור אחרי מישהו כי זה נראה טוב, כי יש לו עיניים נוצצות או שהוא מדבר יפה ורהוט, 
כי כולם אומרים שהוא צדיק, כי הוא מקובל, כי ככה אמרו לנו או כי ככה התרגלנו.
גם בתורה יש מושג של נביאי שקר. לא כל מי שטוען שהוא נביא כבר רצים אחריו. כל אחד וכל דבר צריך בדיקה. 
אם בשידוך צריך לשאול ולברר, גם במי שאמור להוביל אותי צריך לשאול ולברר. זה לא פחות קריטי לחיים שלי.

ואם כן, שבירת האמון יש בה צד מבורך של התבגרות. 
אף על פי שיש בה כמובן גם סכנה של הפקרות, של "ברוגז" עם התורה, שגם זו, בעצם, תגובה חד צדדית וילדותית.

המטרה של משבר האמון היא לא לסגת לכפירה, אלא לבנות משהו חדש. מפוכח יותר, אמונה בוגרת יותר והרבה יותר קשורה לקדושה מבפנים.

מי שבוחר בחיים אחרי דבר כזה הוא כבר בן אדם אחר. תעצומות הנפש שהוא מגלה כדי לא לוותר על הקדושה, שמים אותו בשורה אחת עם כל אהובי השם.

ואם אני אעמוד בניסיון ואבחר באמונת חכמים למרות השבר, אני כבר אהיה יותר זהיר, אני כבר אקח אחריות יותר גדולה על החיים שלי. 
אני אתקרב לחכמים כדי להתקרב אל התורה ולמי שנתן אותה, 
אבל אני לא אוותר על הלב שלי, על השאלות שלי, והם יעזרו לי למצוא את המקום שלי בעולם, יותר מדויק ויותר בוגר".

שאזכה להתבגר ולהחלים למרות המכשולים והסיפורים שמתפוצצים בראש כל חוצות השכם והערב לאחרונה. אמן.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי פנימה.

תגובה: הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92273

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

נחמן נתן תודה רבה שאיפשרת לפנימה להעלות את המאמר של הרב אמ"ד...

תגובה: הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92285

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום

האמת, בהתחלה לא הבנתי מזה השם הזה "שחטא". מה, יש כזה שם משפחה?
עד שנכנסתי וקראתי קצת וצחקתי על עצמי...

תודה לכולם:)

תגובה: הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92301

• שמח בחלקו
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • חבר ותיק

בעיניי, הפרשה הזאת ועוד רבות אחרות רק מחזקות את התפיסה של התוכנית שלנו.
לא מדובר פה על יראת שמיים, מצווה או עבירה.
מדובר פה על מחלה לא פשוטה שרבים וטובים חולים בה והם חסרי אונים לגמרי.
מי שחולה בהתמכרות לא מסוגל לבד ולא משנה אם הוא נשיא, ניצב במשטרה או רב חשוב.
אותי זה מעורר להודות בחוסר האונים שלי ולהעזר באחרים - בפורום, בקבוצה ועוד.

תגובה: הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92303

• 55Tovtov
  • חבר חדש

אני לא מפסיק לשאול את עצמי האם צפייה ואוננות פעם בכמה ימים (נשאר ככה באותה רמה כבר עשרים שנה) זה מכור??
אישתי יודעת ולפעמים זה מציק לה יותר ולפעמים פחות. זה אכן מפריע ליחסים בינינו מדי פעם אבל אני משתדל שבוע לפני הובילה לשמור וזה עוזר.
חוץ מהקטע הדתי האם אני נחשב מכור? 

תגובה: הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92304

• aristo
  • דירוג פלטיניום

אתה מרגיש לא טוב עם זה לפני ואחרי? 
אתה רוצה להפסיק ובכל זאת עושה?
מבטיח לעצמך שזאת הפעם האחרונה?
זה מפריע לך חוץ מהקטע הדתי? 

יש כל מיני מבחנים ברשת שמסתובבים (ראיתי גם פה פעם כזה) שאומרים לך אם  אתה מכור או לא, 
בגדול אם ענית כן לשאלות האלה זה נותן כיוון.....

תגובה: הרב שחטא לפני 8 שנים, 1 חודש #92311

• החסוי
  • דירוג זהב
  • התאווה והבריחה השתלטו על חיי. אני רוצה לחיות!
55Tovtov כתב on 08 אוג' 2016 08:48:

אני לא מפסיק לשאול את עצמי האם צפייה ואוננות פעם בכמה ימים (נשאר ככה באותה רמה כבר עשרים שנה) זה מכור??
אישתי יודעת ולפעמים זה מציק לה יותר ולפעמים פחות. זה אכן מפריע ליחסים בינינו מדי פעם אבל אני משתדל שבוע לפני הובילה לשמור וזה עוזר.
חוץ מהקטע הדתי האם אני נחשב מכור? 

זה כמו לשאול "כמה כוסות ויסקי צריך לשתות כדי להיחשב אלכוהוליסט?".. זה מאוד אינבידואלי. יש אנשים שבכלל "נקיים" לפי הגדרות הנקיון של התוכנית, אבל הם מכורים וחולים, תאווה זה משקה שנמזג ונלגם בראש. אפשר להיות מכור גם לפנטזיות.
יש כאלו שהם "שתיינים תקופתיים", בסיפור של ביל בספר הגדול היו תקופות לא קצרות שהוא היה 'יבש', בסיפור של ד"ר בוב אם אני לא טועה הוא היה נקי תקופות רציניות במשך חייו, דבר שלא מנע מהם להיות אלכוהוליסטים. בסיפור של רוי K שפותח את הספר הלבן הוא כותב שכשהוא ניסה להפסיק לאונן בכוח רצון זה הפך אותו ל'תקופתי', דבר שרק הוסיף להכחשה שלו שקיימת בעיה. (בספר הלבן כתוב גם שהתנזרות זה אחד הסימנים להתמכרות.)
כשמדובר על אלכוהוליסטים, לא מבחינים בין מי שלא יכול להפסיק לשתות אלכוהול 96% וזה משתלט עליו, לבין מי שלא יכול להפסיק לשתות יין 'טבעי וזה משתלט עליו.
בשבילי התשובה זה שאם אני צורך תאווה ולא אני שולט בזה אלא זה משתלט עלי, (אני מזהה שיש לי כורח, אובססיה ואלרגיה לתאווה) - אני מכור.

בדיוק נזכרתי בציטוט מהרצאה הזאת: "מומחים מסכימים שיותר ויותר אנשים סובלים מהתנהגויות מיניות שמרגישים מחוץ לשליטתם. לרובם זה כולל פורנוגרפיה באינטרנט... דפוס ההתנהגות הוא לא מה שמגדיר את זה כהתמכרות, אלא התלות בזה. כשמדברים על התמכרות לאלכוהול אנו לא מפרידים בין מי ששותים ויסקי או בירה או טקילה. התמכרות לאלכוהול מוגדרת כהתמכרות לאלכוהול בשביל להרגיש יותר בסדר עם החיים. וכמובן ישנם הרבה אנשים שיכולים לשתות אלכוהול בהנאה אולי אפילו קצת יותר מדי לפעמים, אבל הם לא נהיים תלויים בזה. אתה יודע שאתה מכור לאלכוהול אם זה גורם בעיות רציניות בחייך, אבל למרות הבעיות האלו אתה עדיין לא מסוגל לשלוט בשתיה שלך או להפסיק. ואותו הדבר נכון לאלו שנעשים תלויים בפורנוגרפיה באינטרנט או בכל סוג אחר של התנהגות מינית."

שמעתי מחבר ותיק שגם הוא היה 'תקופתי' שאמר שלבסוף הוא הבין שאלו שהתמכרו לתאווה בצורה הלא הכי קיצונית ותמידית - במצב יותר מסוכן וחולה, כי סף הרגישות שלהם הרבה יותר נמוך ואפילו מעט תאווה כבר מרעילה אותם.

אני יכול לומר לך מנסיוני שלקח לי זמן לראות את השפעות השימוש עלי. ועדיין לפעמים אני סובל מהכחשה.

שורה תחתונה אף אחד לא יכול להחליט בשבילך, זו החלטה שלך.
-על ידי שאני מתבונן איך אבדה לי השליטה על חיי אני מבין שאני חסר אונים
-אני אלרגי לתאווה. למעשה אני כל כך חלש ושברירי שמבט אחד, מחשבה אחת, יכולים להרוג אותי
-"עבוד את את הצעדים כאילו הכל תלוי בך. התפלל כאילו הכל תלוי באלוהים."
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי החסוי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן