ברוכים הבאים, אורח

ג'ינג'ר אייל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ג'ינג'ר אייל 1111 צפיות

ג'ינג'ר אייל לפני 8 שנים #93639

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

ג'ינג'ר אייל

כאשר הייתי ילד, היו לעיתים מענגים את השבת בביתנו בשתיית משקה קל בשם "ג'ינג'ר אייל", של חברת "שוופס" ("טעם מיוחד לאנשים מיוחדים" היה הסלוגן שלהם, שנכתב בצורה עגולה על הפקק, ומשום מה נהגתי לקרוא אותו שוב ושוב. היום הוא קצת מזכיר לי את הסלוגן של התכנית שלנו - "תכנית פשוטה לאנשים מסובכים"... ).

היה זה משקה בצבע חום בהיר, בטעם מתקתק משולב במרירות קלה. אהבתי באופן יחסי את המשקה הזה, אם כי לא הבנתי את שמו המוזר. באותה העת לא ידעתי מהו ג'ינג'ר (זנגוויל), ובוודאי לא חשבתי שזה עשוי להיות קשור... לד

חלפו שנים, המשקה כבר שנים ארוכות אינו עולה על שולחנם של הוריי, והוא די פרח מזיכרוני (יחד עם מרבית זיכרונות הילדות שלי, שאני כנראה מעדיף לא להיזכר בהם...). מדי פעם נתקלתי בו במדפי החנויות, והוא הזכיר לי נשכחות אך לא קניתי אותו (טוב, אולי רק פעם אחת, ובה כנראה התאכזבתי...).

היום, במסגרת האובססיה הקשה שלי לאוכל, הזדמנתי לחנות טבע. רציתי לשתות משהו טעים במיוחד, ולכן סקרתי בקפידה את הבקבוקים הקטנטנים והלא שגרתיים (מדובר במשקאות מיוחדים, שנמצאים בעיקר בחנויות טבע. ואגב, גם גודל הבקבוקים "מיוחד" ולא שגרתי. בדרך כלל המיצים הטבעיים או הטבעיים למחצה הללו, נמכרים בבקבוקים קטנטנים - למחצה לשליש ולרביע מבקבוקים קטנים רגילים,  ובמחירים מפולפלים כפל כפליים). אותם בקבוקים שניצבו על מדפי הרשת הלבנים, ניבטו אליי מבעד לחלון הראווה של מקרר השתייה, כל אחד מהם לבוש בקפידה, קורץ מחברו, ומנסה לשווק עצמו.

ואז, ראיתי אותם. צמד בקבוקים הנושא את הכיתוב "ג'ינג'ר אייל" באנגלית. אלו היו היחידים מסוגם במקרר כולו. למעשה, כל אחד מהם נשא תווית שונה. אחד היה בטעם רגיל, ואחד בתוספת רימונים והיביסקוס. למרות המחיר המוגזם באמת (כן, גם השימוש בסוכר קנים טבעי לא מצדיק לדעתי מחיר מופקע שכזה...), החלטתי לבחור בו.

"זה הג'ינג'ר אייל המקורי! עם ג'ינג'ר אמיתי", אמר לי המוכר, כאשר הבחין בי ניצב ליד הקופה, אוחז את הבקבוק היקר בידי, "לא כמו הזיוף שמוכרים בחנויות".

הבקבוק היה דומה, בעיצוב ובפקק לבקבוק בירה, ושאלתי בספקנות את המוכר האם יש לו פותחן. המוכר הורה לי לסובב ביד את הפקק, והוא אכן נחלץ בקלילות. לגמתי מן המשקה הקר, וארומה של טעם הכתה בי. זה היה טעים, הרגשתי היטב את מתיקות הרימון וקנה הסוכר, אבל מהר מאוד זה גם נהיה... חריף.

"זה קצת חריף!" ספק אמרתי, ספק שאלתי, ספק קבעתי (ספק כולם גם יחד). "כן", הגיב המוכר, "אבל זה חריף טווווב כזה. אתה מרגיש אותו בבטן". ואכן לא חלף זמן רב עד שהרגשתי אותנו בבטן...

לא, לא באתי לשווק כאן את המשקה (אודה ואתוודה, היה קשה לי לגמור את הבקבוק בפעם אחת, במיוחד לאור העובדה שהיו חלקיקי ג'ינג'ר ששוטטו בתחתיתו...). זו גם הסיבה (השנייה) לכך שלא הזכרתי את שם היצרן (הסיבה הראשונה היא שאני פשוט לא זוכר אותו...).

הלגימה מן המשקה העלתה בי מחשבות (כמו כמעט כל דבר שאני עושה, במיוחד מאז שהצטרפתי לתכנית והמחשבה שלי הרפתה קצת מהתאווה), ובהן רציתי לשתף אתכם:

במערכת יחסים "מקורית" יש אהבה אמיתית, יש לה ארומה עשירה ומתיקות ייחודית שאין דומה לה. אלא מאי? במתיקות הזו כרוכה גם חריפות עזה, הנוקבת כל חדרי בטן. בכל מערכת יחסים, טובה ככל שתהא, ישנם רגעים קשים, רגעים שדורשים לקיחת אחריות, רגעים שדורשים חשבון נפש נוקב וחסר פחד (ואיני יודע מה גדול ומשמעותי יותר - הנקיבה חסרת הפשרות, או האומץ חסר הפחד, או שמא שניהם גם יחד).

מה עשתה התעשייה שבראש שלי, ותעשיית המין העניפה שבראש כל חוצות? היא יצרה תחליף. זיוף. כפיל. מערכת יחסים שקרית ווירטואלית, שבה יש טעם דהוי ודלוח, בבואה עלובה של אותה מתיקות. (האמת, שמילים כמו "תחליף", "זיוף" או "כפיל" אינן תואמות כל כך את המציאות, מכיוון שההבדל בין מערכות היחסים כל כך גס ובוטה, שאין באמת מקום לבלבול ביניהן).

יש הרבה (מדי) אנשים שמוכנים להתפשר על איכות טעם החיים שלהם, ובלבד שלא להתמודד עם אותה חריפות נוקבת שנמצאת בדבר האמיתי. הם מעדיפים את התחליף הדלוח - בת זוג (דמיונית, מצולמת, או ממשית) שאפשר רק לקחת ממנה ולא לתת לה, או לכל הפחות לא לתת לה באמת. וכשיש ביקוש גדול, ההיצע גדל בעקבותיו. ואכן, ההיצע הולך ומחמיר בהתמדה בעשורים האחרונים.

נוח להסתתר מאחורי כתיבה על אנשים אחרים. למעשה, כך הייתי אני בעצמי לאורך שנים ארוכות מאוד (ארוכות מדי?), בשנים שלפני הגעתי לתכנית 12 הצעדים. ליתר דיוק, עודני כך במידה רבה גם לאחר ההצטרפות אל התכנית. זה קורה ברגעים רבים מדי של ניתוק וריכוז עצמי.

רק להיום, אני מבקש מאלוקים נכונות לשלם את מחיר החריפות, לקחת את מלוא האחריות על יצירת מערכות יחסים אוהבות באמת עם הסובבים אותי. להיות נוכח שם באמת.

הרי כבר טעמתי וראיתי כמה זה טוב, גם אם החריפות לפעמים קצת צורבת בבטן...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים על ידי טהרני.

תגובה: ג'ינג'ר אייל לפני 8 שנים #93646

• ינון עמוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 404 ימים
  • דירוג זהב
הג׳ינג׳ר איל האמיתי שאין לו תחליף הוא canada dry  לא יודע אם מוכרים בארץ (בטח בסופרים של אמריקאים בעמק רפאים או בבקה)
ובנימה רצינית יותר - כתיבה מרתקת, תודה ששיתפת. וודאי שיש לשימוש השפעה על החיים האמיתיים והתחליף הדלוח, כפי שהיטבת לתאר, הוא תחליף נוח. אבל הוא גם יקר (מה שקונים בזול עולה ביוקר וכו. חוץ מ Canada Dry שהוא גם זול יחסית וגם ללא תופעות לוואי למיטב ידיעתי) אני, הקטן, מאחל לך שבעז״ה תמשיך להיות נוכח ומתחשב - בעצמך ובסביבתך

כלום זה לא סתם

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים על ידי ינון עמוס.

תגובה: ג'ינג'ר אייל לפני 8 שנים #93649

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 82 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
טהרני, התעלית על עצמך בפוסט הזה

בהחלט נגעת בנקודה חשובה בהתמודדות שלנו כיום.
וגם עשית לי חשק לג'ינג'ר אייל...
אגב, גם אני כמוך זוכר את השם של המשקה הזה לטובה מהילדות, אבל לא זוכר מה היה הטעם שלו

תגובה: ג'ינג'ר אייל לפני 8 שנים #93676

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום

עד שקראתי את הסיפור כבר לא היה לי כוח לדברי תוכן שלאחריו. צפוי.
מה שכן, כנראה מהסלוגן של הגינגר אייל הגיע הסלוגן של שבת jss - שבת מיוחדת לאנשים מיוחדים :-)

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים על ידי יוסי כהן.

תגובה: ג'ינג'ר אייל לפני 8 שנים #93721

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

טוב, אז הערב אני סובל מפיצוץ חריף במיוחד במערכת היחסים עם אשתי.
אני באמת תוהה האם אני מחפש משהו שלא קיים?
קצת מרגיש שבלי מערכת יחסים טובה ואוהבת - למה לי חיים.

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: ג'ינג'ר אייל לפני 8 שנים #93723

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

ברפרוף נוסף על הדברים (במייל היומי), אני בעצם שם לב, שכתוב כאן מה הבעייה שלי וחשוב מכך - מה הפתרון שלי.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן