ברוכים הבאים, אורח

חשבון נפש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חשבון נפש 1021 צפיות

חשבון נפש לפני 7 שנים, 9 חודשים #97431

• המכור

שלום חברים.

אני רוצה לפתוח באסירות תודה לאלוהים אוהב על החיים הטובים שנתן ונותן לי בכל רגע ורגע. תודה לאלוהים על משפחה בריאה ואוהבת. תודה לאלוהים על שהתעוררתי הבוקר. תודה לאלוהים שיש לי בית חם ויפה, מזגן ושפע של אוכל ושתיה. תודה לאלוהים על פרנסה בשפע, תודה על אישה מיוחדת, אשת חייל. תודה על שאיני תלותי באף אחד, אני יכול לזוז ולעשות הכל בכוחות עצמי. תודה לבורא עולם שאיתי בכל רגע ורגע, תודה לאל שאני יהודי, תודה שאתה אבא שלי.

כאשר אני יושב מידי פעם עם עצמי, אני נעצב. נזכר לי בכל אותם האנשים שפגעתי בהם בעבר, אני רואה שהרבה פעמים זה הדבר שמוביל אותי לנפילה ושימוש עצמי. משום מה קשה לי מאוד לסלוח לעצמי על העבר. יותר קל לי לסלוח לאחרים, אבל כאשר מדובר בעצמי , אני מאוד קשה וביקורתי . בזוגיות האחרונה שלי שהסתיימה בביטול החתונה 3 חודשים לפני האירוע, היה לי קשה מאוד, המון מריבות ובריחה מתמדת לזונות ולאוננות. בדיעבד אני מבין שזה היה קשה חולה, קשר בו יש תלות קשה מאוד ביני לבינה. אתמול בערב שוב נזכרתי בה, בחסד אלוהים לא אוננתי. כאשר נזכרתי בה נעצבתי, נזכרתי בכל אותם הדברים הקטנים שהיתה עושה עבורי, הרגשתי שאני זרקתי אותה לבור עמוק. ככל שעובר הזמן מתחזקת בי ההבנה, שפירוק הקשר היה הדבר הטוב ביותר עבורי. אנחנו לא התאמנו בכלל וזה היה מקור להמון בעיות אישיות שפיתחתי עם הזמן. 
בכל רגע ורגע אלוהים נותן לנו את הזכות לבחור באיזו דרך נלך, בכך למעשה אנו שונים מבעלי החיים האחרים. דבר חשוב יותר עוד הוא שאלוהים בעצמו סולח לנו על טעויות שעשינו בעבר, אם ככה מי אנחנו שלא נסלח לעצמנו??? אני נוטה להאמין שכל מה שעשיתי בעבר נבע ממקום שחשבתי שהוא טוב עבור בת זוגתי. אבל כעת עליי לשחרר את העבר ולחיות את הרגע הזה. אני סולח לעצמי ולאחרים על העבר. אחד הדברים החשובים ביותר שלמדתי בדרך הקשה הוא שביקורת יכולה להרוג!!!

אין טעם לבקר את התנהגותם של אחרים או לצפות מהם שישתנו בעבורנו. האדם היחיד שיכול לשנות את עצמו הוא אותו האדם שרוצה בכך. איננו יכולים לשנות אחרים, סביר להניח שגם הם לא יעשו שינוי אמיתי אם הדבר נובע רק מהרצון לרצות אותנו. אם כבר אנו מבקרים אחרים,כדאי לעשות זאת לבד עם אותו אדם ובצורה עדינה ונעימה שלא יפגע מאיתנו, בדרך שלא ביקורת בונה ולא העלבה.

כבר תקופה די ארוכה שהפסקתי להניח תפילין בכל בוקר, קשה לי מאוד עם הדבר הזה. ללא ספק אני יודע שאלוהים הוא יחיד ומיוחד בעולמנו ואין עוד מלבדו. אך למרות זאת, איני מצליח להביא עצמי לידי כך שארצה להתפלל אליו. 
למרות שאיני בתוכנית sa יותר,אני מרגיש שאני מחלים מהעבר, איני רואה צורך בלהדחיק אותו יותר, אני מקבל אותו בהבנה.

החלטתי אפילו לעזוב את הספונסר שלי שעזר לי רבות, מאחר והתחילה להתקיים מערכת יחסים המבוססת על תלות שלו בי מבחינה כלכלית. איני כועס או מאשים אותו. אנו אנשים שבבסיס הנפשי העמוק שלנו סובלים מחסרים, מפחדים רבים ומפגמי אופי שאנו נושאים איתנו שנים רבות. כל אלה גורמים לנו להרגיש שמותר לנו לקחת מאחרים. זה בעיקר גם מה שלמדנו לאורך השנים, לקחת ולקחת ולא לתת. ריכוז עצמי היא אחת הבעיות הקשות שלנו, עלינו לצאת מתוך עצמנו ולראות במה נוכל להיות עזר לאחרים. כאשר אני לבד ומבודד אני משומש, בצורה חד משמעית. עלינו להשאר פחות עם עצמנו ולצאת מהראש שבו אנו חיים. לעשות ספורט, לעזור לאחרים, להתנדב, מדיטציה הוכחה כמשהו מועיל ביותר עבור מכורים כמונו. אופס..אני מכור??? ניסיתי הרי להמנע מהמילה הזאת לאורך כל הטקסט, כאן שוב המציאות עולה מול פניי ואני מבין שאני חי בהכחשה. המין והשימוש המופרז בו לרעה אינם הבעיה שלנו, אלא רק הדרך שלנו להביע את הבעיה, לשחרר קיטור מהלחץ הפנימי האדיר בו אנו חיים. כאשר אני חי בצורה מאוזנת יש לי יותר ויותר סיכוי להשאר נקי היום. רק להיום אני בוחר להשאר נקי ומחובר לאבא אוהב ששומר עלי ודואג לי לכל צרכיי. 

בורא עולם אני הבן שלך וכעת אני מפקיד את חיי בידך שתעשה בי כרצונך. כל רצונותיי שלך הם, אני כולי שלך, על הטוב והרע שבי, שחרר אותי מפחדיי, מפגמי האופי שאני נושא בתוכי, תן לי לחיות חיים של שלווה, שמחה אמיתית, תן לי להיות עזר לאחרים, זאת תהיה מבחינתי ההוכחה שמהכל ניתן להחלים. רק צריך לתת לגוף לשחרר את עצמו מלחצים והוא יעשה כבר את השאר. אלוהים ברא את הגוף כמכונה אדירה ומתוחכמת ביותר, שיש לה מנגנוני תיקון עצמי שאין כמותם בעולם כולם.

אין עוד מלבדך אלוהים, תודה רבה על הכל!!!

תגובה: חשבון נפש לפני 7 שנים, 9 חודשים #97444

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

חיבוק

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן