ברוכים הבאים, אורח

כניעה זה בכלל מלמעלה.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כניעה זה בכלל מלמעלה. 15 צפיות

כניעה זה בכלל מלמעלה. לפני 2 ימים, 8 שעות #152009

• mose
  • דירוג זהב

חייב לשטף אותכם במשהו..
למדתי עם חבר שלי מאמר של הרבי (מילובאוויטש) והיה שם נקודה שתפסה אותי ולא יכלתי לשתף את חברי אבל אותכם וודאי שכן. 
אחד העניינים המרכזיים של התוכנית זה כניעה ולהתבטל לכח עליון ה׳ כמובן. ואני באופן אישי התחלתי להשתנות שהפנמתי את זה. למרות שאמרתי לעצמי זה קצת מוזר כי עבודת ה׳ דורשת עבודה עצמית שלי בכוחותי אז מה עכשיו להישען על כח עליון?? 
ואז ראיתי את המאמר (רוני ושימחי בת ציון) שהסביר לי מצוין, הרבי מסביר שיש כמה רמות של קשר שלנו עם ישראל עם ה׳ 1  בת: שהיא מקבלת מאביה ואין לה כלום משלה. 2 רעייה: שעם ישראל במצב של שותפות עם ה׳ 3 אמא: שהיא משפיע לבנה ככה כביכול אנחנו משפיעים על ה׳ (יש הסבר באריכות לא לעכשיו) והרבי מסביר שזה שלש רמות של ביטול לה׳. ושהדרגה הכי גבוהה (בביטול לה׳) היא דווקא הבת שאין לא כלום משלה.. וזאת אומרת ביטול לה׳ שמגיע מלמעלה (ללא הבנה ועבודה לכאורה מצידנו,) 
ושם הרבי אומר שבדור שלנו (עיקבת דמשיחא) יש ניסיונות והתמודדויות שאין לנו מצד הטבע אפשרות להתמודד איתם, ולכן אנחנו היום בדרגה של בת שה׳ נותן לנו כוחות שמיצידנו אין לנו בכדי להתמודד עם הנסיונות של הגלות.. בעצם אין לנו משלנו כלום אנחנו כמו בת לאבא שמקבלת הכל ממנו.
ואותי זה מאוד תפס שכן אני צריך ממש להישען על כוח עליון ולהבין שאין לי אפשרות ללא עזרתו וכמובן לעשות את המוטל עלי 12 הצעדים וכו׳ ואולי יום אחד גם הגיע לקבוצות החיות….. 
מקווה שלא נפלתי עליכם כבד ואם כן אז סליחה, פשוט למדתי את זה וזה אחד לאחד מה שאנחנו לומדים פה ועוברים בחיים שלנו כמחלימים. 
אז אחים בהצלחה לנו 

תגובה: כניעה זה בכלל מלמעלה. לפני 2 ימים, 2 שעות #152011

• nbym
  • דירוג זהב

מקסים. הגישה מחברת הרבה ענווה אך לא מבטלת את האחריות המוטלת עלינו.

זה ממש מתחבר לי, למה שאומר גם החזון איש זצ"ל בנוגע לביטחון בה', אין מדובר בישיבה בבית ולחכות שהקב"ה יתן את הברכה, אלא שהקב"ה משפיע שפע מלמעלה עלינו אבל אנחנו חייבים לעשות גם השתדלות מלמטה.
תודה על זיכוי הרבים!
חג שמח נקי ושקט בעז"ה 

נערך לאחרונה: לפני 2 ימים, 2 שעות על ידי nbym.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.27 שניות

Are you sure?

כן