ברוכים הבאים, אורח

צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם
(0 צופה) 

נושא: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם 159255 צפיות

תשובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75732

• newbody
  • דירוג פלטיניום
  • אני לא עוצר מלכת לא יכול להפסיק
הי טהרני

הספונסר שלי אומר לי שדיכאון ו"התמסכנות" זה התרכזות במה שאין, חשוב לדעת מה אין כדי שאולי יהיה אבל להתרכז בזה זה לא טוב לנו המכורים.
אבל זה לעומת זה עשה אותם והאסירויות תודה הן הדרך לצאת מזה כי הן ההתרכזות ב'יש' וממילא כשיש לי אז אני שמח

כשהוא אמר לי את זה חשבתי שהוא מנסה לעודד אותי לכתוב אסירויות תודה, אבל בפועל זה עובד עבורי לפעמים

שיהיה בהחלמה

צועד וכו' לפני 9 שנים, 2 חודשים #75736

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
newbody כתב:
חשוב לדעת מה אין כדי שאולי יהיה אבל להתרכז בזה זה לא טוב לנו המכורים.

תודה newbody! אהבתי את הניסוח...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תשובה: בשביל מה להתאמץ? לפני 9 שנים, 2 חודשים #75742

• מי אני?
  • רצף ניקיון נוכחי: 240 ימים
  • דירוג כסף
בס"ד

טהרני היקר!

שאלה שחבר יקר שאל בפורוטם...
טהרני כתב:
"בשביל מה להתאמץ?"

ולהלן תשובה מדהימה...

אה, ותודה לך אלוקים על 527 ימים נקיים. עם כל הציניות שאוחזת בי כרגע, בבחינת "אחזתיו ולא ארפנו", זה באמת באמת לא מובן מאליו. מתנה גדולה, שאין בכוחי להגיע אליה, ורק כוח גדול ואוהב כמוך יכול לתת. באמת תודה.
כי נפלתי קמתי: כי-אשב בחושך, יהוה אור לי.
הסיפור האישי שלי guardyoureyes.com/heb/forum/7-%D7%94%D7%A6%D7%92-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%9A/75816-%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%AA%D7%94#75816

תשובה: בשביל מה להתאמץ? לפני 9 שנים, 2 חודשים #75744

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה מי אני! ניחמתני...

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

לבד בעולם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75750

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
מרגיש לבד בעולם.
אז נכון, פעם בשבוע אני נוסע לקבוצה ופוגש חברים, והם באמת "אוהבים!" (אני ציני, אבל זה באמת ככה).
אבל במרחב היומיומי אני לבד.
אף אחד לא תומך בי, ולא בדרך שאני עושה.
ההורים שלי- לא מתעניינים (למרות שהם יודעים).
המשפחה של אשתי- כרגע די שומרת על השקט (שלפני הסערה?... אני מתחיל להרגיש את הניצנים שלה.. ).
אשתי- טוב, כאן זה קצת יותר מורכב. בגדול היא מאוד מתחברת לדרך ומאוד תומכת, אבל בקטן יש הרבה זמנים שבהם היא כועסת עליי (ובצדק, אבל זה לא משנה את הכאב, אולי רק מגביר את עוצמתו). התנודות הרבות הללו (שיש לי חלק רב בהן) הן לא לטעמי...
בקהילה- בכלל אני מנותק לאחרונה...
בעבודה- אני יחסית מחובר לצוות, אבל, יש את ה"אבל" הזה, שלא עמדתי על טיבו והגדרתו המדויקת. משהו בי אחר ושונה מכולם.
ואלוקים? הוא בכלל נראה רחוק. נכון, הוא עוזר לי כשצריך וכשאני מבקש, אבל לא מאיר בי שמחה, באתי לכתוב שבחיי היום יום הוא לא עושה זאת, אבל זה לא כל כך נכון. דווקא ביום יום הרגשתי שלווה, ורק בתקופה האחרונה אני מרגיש רע. מרגיש חוסר תוחלת ותקווה. אז אולי בכל זאת שלושת השבועות עושים לי משהו, שלא לדבר על תשעה באב?...

נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 2 חודשים על ידי טהרני.

תשובה: לבד בעולם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75751

כשהרגשתי תחושות דומות למה שאתה מתאר, הספונסר שלי הציע לי ללכת ליותר מקבוצה אחת בשבוע. ובאמת שמתי לב שבתחילת הדרך היה רק יום אחד שמאיר לי - יום שלישי! ככל שאני מתרחק מהקבוצה, גם אם אני בקשר טלפוני, אני באמת מרגיש לבד ביקום, והאמת, שגם קצת פחות שפוי. מאז שהגברתי את התדירות של הקבוצות, ופרסתי אותם על מהלך השבוע, הרגשתי איך אני קצת פחות לבד, וקצת יותר שפוי במהלך השבוע.

תשובה: לבד בעולם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75752

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
תודה יהושע. טוב שלפחות יש את הפורום, שלאחרונה עונים בו די מהר...

טכנית זה לא כזה מתאפשר לי להגיע לכמה קבוצות, אפילו מאוד לא מתאפשר לי.

אני גם די בודד מהבחינה הזו. אין בסביבה הקרובה שלי מכורים לתאווה, שמוכנים להכיר בכך ולתת צ'אנס לפתרון שלנו. אני המשוגע היחיד באזור...

אבל באמת ביומיים שהייתי לאחרונה באינטנסיביות עם חברים לרגל איזו סדנת צעדים כולל לינה, היה ממש טוב. באמת שקצת התחשק לי לעזוב הכול ולגור באיזו פנימייה עם סקסהוליסטים (אם כי, האמת שזה היה נשמע לי מפחיד בהתחלה לישון איתם, מי יודע מה יעשו לי... ). חשבתי גם שזה רעיון מצוין להקים ישיבה כזו...

אבל אני נשוי עם ילדים, ועמוס לעייפה בהמון תחומי חיים שדורשים תיקון. ואין לי כוח לתקן. ואין לי כוח לבקש עזרה ממי שיכול לתקן.

לאחרונה, אני חושב על כמה באמת חשוב שאאמץ את "רק להיום", ואפילו את "רק להשעה". לנסות לעשות טוב ונכון רק ליום אחד או לשעה אחת, ולהניח בצד את כל מה שמטריד אותי. חשבתי לכתוב על כך בפירוט ביומן המסע (המוזנח) שלי בפורום הנשואים. אולי מחר בבוקר אם אקום מוקדם ועם רוח חדשה.

האמת שההתכתבות איתך נתנה לי נכונות לרדת כעת על הברכיים, להודות על 529 ימים נקיים, ולבקש לילה נקי ויום מחובר מחר, יום של נכונות לעשות פעולות (ביומיים האחרונים, הרגשתי ממש דחייה פנימית מלפתוח את ספרי התוכנית - נורת אזהרה), יום של נתינה ויציאה מריכוז עצמי.

מ-12 ל-1 לפני 9 שנים, 2 חודשים #75753

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
מדווח על חיפוש קצר באינטרנט במוצהר כדי לעשות צעד 12 ולעזור לאנשים שסובלים להכיר את הפתרון שיש כאן, אבל בפועל הביא אותי לצעד 1. חוסר אונים...

מצחיק שאני יכול לשמוע בתוך ראשי את ה"אוהבים!", שאני וחברים אומרים לי. האמת, שזה לא מצחיק, זה מדהים! התחליף הזה להלקאה עצמית שדרג את החיים שלי בצורה שקשה להסביר. במידה מסוימת, זה גם מה שנותן לי את הכוח לבוא לדווח כאן, ולא להתחפר ברגשות שליליים ולהמשיך במדרון החלקלק.

אוהב וצריך אתכם (כמה קשה לי לכתוב את זה. מעדיף "צריך את עזרתכם" או משהו בסגנון...),

טהרני

משמרת למשמרתי לפני 9 שנים, 2 חודשים #75791

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
בעקבות גלישה באינטרנט הבוקר בתשובות של רבנים לשואלים שנפלו, כשבתוך תוכי אני חש שלא סתם אני קורא בשקיקה בעיקר את השאלות ולא את התשובות... ושלא סתם אני מתעניין בתשובות בנושאים הללו ולא בהלכות בשר וחלב, החלטתי לשבת ולכתוב את הגדרים לגלישה באינטרנט, שאותם הזכרתי לאחרונה. בע"ה אביא אותם בהודעה הרבה בשרשור.

אסיר תודה על 530 יום נקיים, ואסיר תודה על רוח חדשה שנושבת בקרבי בשעות האחרונות, רוח של התחדשות ורצון לקחת אחריות ולהתקדם.

גדרים לגלישה באינטרנט לפני 9 שנים, 2 חודשים #75792

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
(גדרים אישיים עבורי, אבל אולי יועילו גם לאחרים).

1. להתפלל לפני הגלישה באינטרנט (אפשר להיעזר בתפילה שחיבר הרב שמואל אליהו שמצורפת למטה, זה גם יכול להוסיף לי כניעה, לעשות שימוש בתפילה שחיבר מישהו אחר. אפשר גם לחבר תפילה קבועה משלי).

2. לגלוש בזמן קבוע ביום, ולא לכל אורכו (צריך להגדיר את הזמן הזה ולעדכן אותו בקרוב). לאורך רוב היום אני יכול לכתוב פוסטים שאחר כך אעתיק ואדביק וכדו'.

3. לגלוש בעיקר במייל ובפורום "שמור עיניך".

4. במידה ואני מעוניין לעשות חיפוש בגוגל, או לגלוש באתר אחר, לעדכן לפני זה חבר, או ביומן המסע שלי.

5. לא לגלוש אחרי השעה 22:00. כדאי לשים תזכורת בפלאפון על כך שכותרתה "זהו!" או משהו בסגנון...

6. לקרוא את הגדרים הללו לפני הגלישה.

תפילה לפני הגלישה באינטרנט / הרב שמואל אליהו

יהִי רָצוֹן מִלּפָנֶיךָ ה’ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שׁאַל תּבִיאֵנִי לִידֵי חֵטְא, ולֹא לִידֵי עָוֹן, ולֹא לִידֵי נִסָּיוֹן, ולֹא לִידֵי בִזָּיוֹן, ותַרְחִיקֵנִי מִיֵּצֶר הָרָע, ותַדְבִּיקֵנִי בּיֵצֶר הַטּוֹב, וכוֹף אֶת יִצְרִי להִשְׁתַּעְבֶּד לָךְ, וֶתַּצִּילֵנִי הַיּוֹם וּבְכל יוֹם וָיוֹם מֵעַזֵּי פָנִים, וּמֵעַזּוּת פָּנִים, מֵאַתָר רָע, מִיֵּצֶר רָע, שֶׁלֹא אֶמָּשֵׁך להיכנס לְאֲתַרִים שֶׁמְקֻשָּׁרִים לְאַתַרֵי עֲרָיוֹת, וְלֹא לְאַתַרֵי עֲרָיוֹת מַמָּשׁ, שֶׁלֹא אֶכָּנֵס בָּהֶם לֹא בְּטָעוּת וְלֹא בְּכַוָּנָה חָלִילָה.

אָנָּא ה' עָזִרֵנִי לְנַקּוֹת אֶת הַמַחְשֵׁב מְכָל מִינֵי וִירוּסִים וּתְּמוּנוֹת רָעוֹת שֶׁמְקַלְקְלוֹת וְמַפְרִּיעוֹת לְעֲבוֹדַתִי הַנְכוֹנָה. וְאֶזְכֶה לְנַקּוֹת אֶת עַצְמִי כְּדֵי שֶׁאֶהְיֶה בַּעַל מַחְשָׁבוֹת טְהוֹרוֹת, שֶׁאוּכַל לְהִתְפַּלֵּל בְּלֵב שָׁלֵם ושֶׁאוּכַל לְהָקִים מִשְׁפָּחָה שֶׁל אַהֲבָה אֲמִתִּית וְיְצִּיבָה.

אָנָּא ה' עָזִרֵנִי לְנַקּוֹת אֶת עַצְמִי מֵמַחְשָׁבוֹת שֶׁל ניאוף - ומדמויות עֲרָיוֹת שֶׁרָאִיתִי בֵּין בְּשׁוֹגֵג בֵּין במזיד, בין באונס ובין ברצון.

אבִינוּ שבשמים תֵּן בִּי כֹּחַ להתגבר עַל יצרי שֶׁלֹא לְבַטֵּל אֶת זְמַנִּי לשוא. וְלֹא אֶתְכַּתֵּב עִם שׁוּם אִשָּׁה זָרָה, אוֹ מִי שלשונו אֵינָה נקיה. שֶׁלֹא אֶתֵּן עיני וְלֹא אֶחְשֹּׁב בְּשׁוּם אִשָּׁה אַחֶרֶת, כְּמוֹ שציותנוּ בתורתך הקדושה: "וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם אֲשֶׁר אַתֶּם זֹנִים אַחֲרֵיהֶם" וְתִּתְקַיֵּם בָּנוּ הַבְטַּחַתְּ ה' "וִהְיִיתֶם קְדשִׁים לֵאלֹהֵיכֶם". אמן.

יִהְיוּ לרָצוֹן אִמְרֵי פִי והֶגְיוֹן לִבִּי לפָנֶיךָ ה’ צוּרִי וגוֹאֲלִי.

אפשר לומר בקיצור:

אנא ה' עזרי לקיים את הפסוק "ולא תתורו אחרי ללבכם ואחרי עינכם".

יש מזמור בתהילים (פרק א') שממש ממש מתאים לאומרו לפני הגלישה ואפשר לומר אותו במקום התפילה או יחד איתה:

אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב: כִּי אִם בְּתוֹרַת ה' חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה: וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ: לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אְַשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ: עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים: כִּי יוֹדֵעַ ה' דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:

אפשר להציב את התפילה הזו באופן אוטומטי שתעלה מיד כשפותחים את הגלשן של האינטרנט. (מישהו יודע לומר לי איך עושים זאת? והאם אפשר שזה יהיה רק במצב in-private?)

תשובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75857

טהרני היקר, מאד הזדהתי עם רבים מדבריך (קראתי את העמוד-שניים האחרונים). יהי רצון שתמצא מזור ומנוח ומרגוע לנפשך בקרוב ממש. תחושת הבדידות הזאת, וחוסר הנאהבות, והשונות, והאדישות, לא קלה כלל וכלל. הלוואי שתרגיש ולו מעט מהאור החוזר של ההקשבה והעדינות שאתה מקרין. תודה על הנכונות שלך לעזור, ותודה על גדרי-הגלישה שפרסמת.

תשובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75925

• מי אני?
  • דירוג כסף
בס"ד

תודה לך טהרני יקר!
החלטתי לאמץ את החלטות הוועדה
"לשמירת טהרת הגלישה באינטרנט"

ועכשיו ברצינות
ההמלצות מאוד רציניות
ובאמת באמת כדאי להתייחס ברצינות להמלצות האלה
או להמלצות אחרות שמאן דהו יחלוק מניסיונו
כיצד כדאי להמנע מסיבוכים ברשת...
הסיפור האישי שלי guardyoureyes.com/heb/forum/7-%D7%94%D7%A6%D7%92-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%9A/75816-%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%AA%D7%94#75816

תשובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75948

טהרני ידידי
איך שהתגעגעתי לכתיבה שלך
אתה אלוף בלבטא רגשות בכתיבה
כל הכבוד לך על ההתמדה בכתיבה באתר ועל הפעולות.
נראה לי עם כל הקיטורים שלך שהרבה יותר טוב לך עכשו מאשר בתקופות האוננות
המשל כך וה' יהיה בעזרך
בהצלחה

תשובה: לבד בעולם לפני 9 שנים, 2 חודשים #75952

• מי אני?
  • דירוג כסף
בס"ד

שלום לך טהרני יקר!
ראיתי רק עכשיו את ההודעה הזו...

טהרני כתב:
מרגיש לבד בעולם.
אז נכון, פעם בשבוע אני נוסע לקבוצה ופוגש חברים, והם באמת "אוהבים!" (אני ציני, אבל זה באמת ככה).
אבל במרחב היומיומי אני לבד.
אף אחד לא תומך בי, ולא בדרך שאני עושה.
ההורים שלי- לא מתעניינים (למרות שהם יודעים).
המשפחה של אשתי- כרגע די שומרת על השקט (שלפני הסערה?... אני מתחיל להרגיש את הניצנים שלה.. ).
אשתי- טוב, כאן זה קצת יותר מורכב. בגדול היא מאוד מתחברת לדרך ומאוד תומכת, אבל בקטן יש הרבה זמנים שבהם היא כועסת עליי (ובצדק, אבל זה לא משנה את הכאב, אולי רק מגביר את עוצמתו). התנודות הרבות הללו (שיש לי חלק רב בהן) הן לא לטעמי...
בקהילה- בכלל אני מנותק לאחרונה...
בעבודה- אני יחסית מחובר לצוות, אבל, יש את ה"אבל" הזה, שלא עמדתי על טיבו והגדרתו המדויקת. משהו בי אחר ושונה מכולם.
ואלוקים? הוא בכלל נראה רחוק. נכון, הוא עוזר לי כשצריך וכשאני מבקש, אבל לא מאיר בי שמחה, באתי לכתוב שבחיי היום יום הוא לא עושה זאת, אבל זה לא כל כך נכון. דווקא ביום יום הרגשתי שלווה, ורק בתקופה האחרונה אני מרגיש רע. מרגיש חוסר תוחלת ותקווה. אז אולי בכל זאת שלושת השבועות עושים לי משהו, שלא לדבר על תשעה באב?...

ורציתי לומר לך בכל הרצינות ה"אוהבים" של הקבוצות הוא אמיתי
ולא רק בדיבורים
ראיתי כבר כמה מקרים של ליווי בלוויות משפחתיות
עזרה במצבים רפואיים קשים
או אפילו עזרה במצבי פרנסה דחוקים...
מרגיש באמת באמת את האהבה ומקווה מאוד שתרגיש אותה בקרוב...

אוהבים!!!

תשובה: גדרים לגלישה באינטרנט לפני 9 שנים, 2 חודשים #75964

• מי אני?
  • דירוג כסף
בס"ד
טהרני כתב:
(גדרים אישיים עבורי, אבל אולי יועילו גם לאחרים).

1. להתפלל לפני הגלישה באינטרנט (אפשר להיעזר בתפילה שחיבר הרב שמואל אליהו שמצורפת למטה, זה גם יכול להוסיף לי כניעה, לעשות שימוש בתפילה שחיבר מישהו אחר. אפשר גם לחבר תפילה קבועה משלי).

2. לגלוש בזמן קבוע ביום, ולא לכל אורכו (צריך להגדיר את הזמן הזה ולעדכן אותו בקרוב). לאורך רוב היום אני יכול לכתוב פוסטים שאחר כך אעתיק ואדביק וכדו'.

3. לגלוש בעיקר במייל ובפורום "שמור עיניך".

4. במידה ואני מעוניין לעשות חיפוש בגוגל, או לגלוש באתר אחר, לעדכן לפני זה חבר, או ביומן המסע שלי.

5. לא לגלוש אחרי השעה 22:00. כדאי לשים תזכורת בפלאפון על כך שכותרתה "זהו!" או משהו בסגנון...

6. לקרוא את הגדרים הללו לפני הגלישה.

תפילה לפני הגלישה באינטרנט / הרב שמואל אליהו

יהִי רָצוֹן מִלּפָנֶיךָ ה’ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שׁאַל תּבִיאֵנִי לִידֵי חֵטְא, ולֹא לִידֵי עָוֹן, ולֹא לִידֵי נִסָּיוֹן, ולֹא לִידֵי בִזָּיוֹן, ותַרְחִיקֵנִי מִיֵּצֶר הָרָע, ותַדְבִּיקֵנִי בּיֵצֶר הַטּוֹב, וכוֹף אֶת יִצְרִי להִשְׁתַּעְבֶּד לָךְ, וֶתַּצִּילֵנִי הַיּוֹם וּבְכל יוֹם וָיוֹם מֵעַזֵּי פָנִים, וּמֵעַזּוּת פָּנִים, מֵאַתָר רָע, מִיֵּצֶר רָע, שֶׁלֹא אֶמָּשֵׁך להיכנס לְאֲתַרִים שֶׁמְקֻשָּׁרִים לְאַתַרֵי עֲרָיוֹת, וְלֹא לְאַתַרֵי עֲרָיוֹת מַמָּשׁ, שֶׁלֹא אֶכָּנֵס בָּהֶם לֹא בְּטָעוּת וְלֹא בְּכַוָּנָה חָלִילָה.

אָנָּא ה' עָזִרֵנִי לְנַקּוֹת אֶת הַמַחְשֵׁב מְכָל מִינֵי וִירוּסִים וּתְּמוּנוֹת רָעוֹת שֶׁמְקַלְקְלוֹת וְמַפְרִּיעוֹת לְעֲבוֹדַתִי הַנְכוֹנָה. וְאֶזְכֶה לְנַקּוֹת אֶת עַצְמִי כְּדֵי שֶׁאֶהְיֶה בַּעַל מַחְשָׁבוֹת טְהוֹרוֹת, שֶׁאוּכַל לְהִתְפַּלֵּל בְּלֵב שָׁלֵם ושֶׁאוּכַל לְהָקִים מִשְׁפָּחָה שֶׁל אַהֲבָה אֲמִתִּית וְיְצִּיבָה.

אָנָּא ה' עָזִרֵנִי לְנַקּוֹת אֶת עַצְמִי מֵמַחְשָׁבוֹת שֶׁל ניאוף - ומדמויות עֲרָיוֹת שֶׁרָאִיתִי בֵּין בְּשׁוֹגֵג בֵּין במזיד, בין באונס ובין ברצון.

אבִינוּ שבשמים תֵּן בִּי כֹּחַ להתגבר עַל יצרי שֶׁלֹא לְבַטֵּל אֶת זְמַנִּי לשוא. וְלֹא אֶתְכַּתֵּב עִם שׁוּם אִשָּׁה זָרָה, אוֹ מִי שלשונו אֵינָה נקיה. שֶׁלֹא אֶתֵּן עיני וְלֹא אֶחְשֹּׁב בְּשׁוּם אִשָּׁה אַחֶרֶת, כְּמוֹ שציותנוּ בתורתך הקדושה: "וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם אֲשֶׁר אַתֶּם זֹנִים אַחֲרֵיהֶם" וְתִּתְקַיֵּם בָּנוּ הַבְטַּחַתְּ ה' "וִהְיִיתֶם קְדשִׁים לֵאלֹהֵיכֶם". אמן.

יִהְיוּ לרָצוֹן אִמְרֵי פִי והֶגְיוֹן לִבִּי לפָנֶיךָ ה’ צוּרִי וגוֹאֲלִי.

אפשר לומר בקיצור:

אנא ה' עזרי לקיים את הפסוק "ולא תתורו אחרי ללבכם ואחרי עינכם".

יש מזמור בתהילים (פרק א') שממש ממש מתאים לאומרו לפני הגלישה ואפשר לומר אותו במקום התפילה או יחד איתה:

אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב: כִּי אִם בְּתוֹרַת ה' חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה: וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ: לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אְַשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ: עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים: כִּי יוֹדֵעַ ה' דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:

אפשר להציב את התפילה הזו באופן אוטומטי שתעלה מיד כשפותחים את הגלשן של האינטרנט. (מישהו יודע לומר לי איך עושים זאת? והאם אפשר שזה יהיה רק במצב in-private?)

טהרני יקר!
חשבתי שנושא כל כך חשוב ראוי לפוסט בפני עצמו
אפשר לקרא לו למשל
"כיצד לגלוש באינטרנט ולא ליפול ברשת"
חשבתי לפתוח
אבל אז ראיתי שכבר העלת את הנושא
ולא רציתי לקחת את הקרדיט ממך

אז בהחלמה רבה מכל הלב
זמן ליצירת דף: 0.74 שניות

Are you sure?

כן