ברוכים הבאים, אורח

המסע בראש שלי ובמעשים
(0 צופה) 

נושא: המסע בראש שלי ובמעשים 10354 צפיות

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79718

• עבד
  • דירוג כסף
אני לא כל כך מסכים עם הגישה הזו!!אתה מכיר מישהו שהוא לא חולה רק צדיקים לא חולים כי הם התגברו על החולי שלהם....לפי הבנתיאנחנו לא שונים מאדם שאוהב כסף וגונב או אדם שלא מכבד את הזולת כל אחד והמחלה שלו ,אין אף אחד שהוא מושלם ואם תראה אחד מושלם תדע שהוא פשוט נלחם עם המחלה, ופשוט ניצח!אבל אף אחד לא בא לעולם סתם לכל אחד יש את התיקון שלו כל אחד בא לתקן משהו מגלגול קודם אחד חטא בגנבה אחד חטא ברצח כל אחד חוזר לתקן את המעשים הקודמים בגלגולים אחרים זה החסד שעשה איתנו הקדוש ברוך הוא שנותן לנו הזדמנות לתקן.העניין של לקטלג כל דבר נובע מהרפואה אתה חולה, אני לא חולה. שאני מדבר עם עצמי אני אומר לעצמי שזה התיקון שלי איןמה לעשות כל אחד והתיק שהוא סוחב עליו מגלגולים אחרים .ואם תתבוננן אנחנו יום יום מזכירים את זה בתפילה לשון הווידוי הוא "אבל חטאנו אנחנו ואבותינו ואנשי ביתנו "אני זוכר שואל את עצמי מה הקשר החטאים שלי לאבותיי ואנשי ביתי ,ואם אבותיי היו צדיקים ולא חטאו ,ועוד לשון הווידוי קבוע כך שגם אם לא חטאת באחד מהעוונות עדיין אתה אומר את אותו הנוסח הקבוע וכי מה אין אנשים שלא נאפו ???אז התשובה היא "שאבותיי" הזה זה גילגולים קודמים שלנו .לכן מה שאני מנסה לומר זה שאין עניין להגיד אני חולה זה לא נותן כלום זה רק מייאש אותנו ,אני מסתכל על זה כתיקון שלנו והקבה לא היה שולח אותנו לעלום הזה לתקן אם אנחנו לא יכולים באמת לתקן,

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79719

• עבד
  • דירוג כסף
ולסיום האמת שנכנסתי לאתר היום כי הרגשתי איך היצר מגיע אלי ומנסה להחטיא אותי .זה מדהים היום הזה לא הלך משהו יש לי לחצים גדולים מהלימודים באוניברסיטה ועוד כל מיני הודעות תשלום כספים שנחתו עלי בתוך שעה .ופתאם אני מוצא את עצמי שומע ליצר שמגיע בעדינות כזו לך תתנחם ,אתה עצוב תראה כמה בעיות יש לך תשחרר פורקן השם ישמור כי אנחנו רגילים לברוח למקום הזה ,אבל תכלס הוא אומר לנו לך תהרוג עוד נשמה תשחית את הזרע שלך השם ישמור וירחם עלינו וברוך השם ההודעות שלך הזכירו לי את ההרגשה ל אחרי העוון ההרגשה האיומה של אחרי ,ולכן אני מודה לך על העזרה תודה תודה ועוד אלך כאלו לא יספיקו הצלת יהודי מלחטוא אשריך יהי שזכות זאת תעמד בעדך ובעד כל עם ישראל שנלחמים בייצר הענק הזה ובעז"ה נתגבר עליו

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79722

הצלחת לבלבל אותי חבר
תסביר את עצמך, יותר בעדינות בבקשה, ויותר מסודר.
אני לא מזלזל בדבריך, אבל אני רוצה לקחת מה שעוזר לי באמת.
תודה על עזרתך;)

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79723

• עבד
  • דירוג כסף
איזה הודעה לא הבנת אח יקר? אני מצטער אני כותב תוך כדי שאני עושה אלף דברים.....

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79724

את הכוון הכללי של דבריך, אמרת המון דברים בו זמנית...
והאמת היא שאם אתה עושה אלף דברים בו זמנית, עזוב את זה, אני מעדיף עצה שבאה מתוך ישוב הדעת

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79725

• עבד
  • דירוג כסף
בהודעה הראשונה בפתיחה ניסתי לחזק אותך ,ולאמ"כ ביקשתי שתשחזר לי את האירועים הבוקר שהביאו אותך לחטוא ,כך ביחד אולי נצליח ללמוד את התחבולה שבה השתמש היצר להחטיא אותך ,ונלמד ממנה,כך שלהבא נזהה את הטריק הזהמרחוק ונמנע מלחטוא ....

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79726

• עבד
  • דירוג כסף
בהודעה השנייה הגבתי להודעה האחרונה שלך אחרי שנכנסת לאחת השיחות ויצאת עם מסקנה שאולי אתה חולה...בתגובה שלי, סיפרתי לך על איך אני רואה את הבעיה עימה אנחנו מתמודדים, תיקון שנשלחנו לתקן ,מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא באנו לעולם הזה לסבול ,ולכן אם אנחנו מרגישים שיש לנו דחף לא ברור, לחטא מסויים, כנראה שזה התיקון שלנו בעולם הזה וזה מה שיש לנו לתקן,מבחינתי גישה כזאת היא פחות מייאשת , כי לומר אני חולה יש משהו מייאש בזה ,זאת ההשקפה שלי בעניין...

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79729

• עבד
  • דירוג כסף
כמו כן הסברתי את העניין של "התיקון" שדיברתי עליו ,שכל אחד בעולם יש לו מחלה מסויימת שהוא סוחב מגילגול קודם ,והוא בא עכשיו לעולם לתקן אותו ,אנחנו כנראה חטאנו בעוון הברית ,וחזרנו שוב כדי לתקן את העניין הזה,ולכן כל אדם בעולם הזה חולה,רק כל אחד עם מחלה שונה,ולכן להגיד אני חולה ,מה זה נותן ,זה שלילי,מצד שני שאדם מבין שעשו לו טובה משמיים ושלחו אותו לתקן דבר שהוא חטא בעבר ,אז הוא יותר מוכוון מטרה ,ויכול לראות את התתמודדות היום יומית הזו ,כזכות !!!ולא כחובה ועול ,כי יש לו הזדמנות לתקן ,כי לחיים בעולם הזה יש מטרה,ואנחנו לפחות מצאנו את המטרה , יש אנשים שמסיימים את החיים בעולם הזה ,בלי להבין מה המטרה שלהם הייתה ,ברוך השם אנחנו הבנו,אז עכשיו המטרה ברורה אנחנו לא באנו להימנע מהעבירה הזאת סתם,אלא אנחנו באנו לתקן את העבירה הזאת...

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79730

• עבד
  • דירוג כסף
אני מבקש את סליחתך אם נתתי הרגשה של זילזול ,ההפך היתה הכוונה שלי !!יכול להיות שאני פשוט לא הכי מוכשר בכתיבה,חחח קיצר אם לא הבנת משהו אני אשמח להסביר כל דבר ושיהיה לנו המון הצלחה ונעבור את היום הזה נקיים וטהורים אמן

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79731

אני רק בן 13 והנני מנסה להפסיק עם האוננות
למשל היום נפלתי אבל מהרגע שנרשמתי לאתר (היום ) אתם גורמים לי להרגיש מאושר ועכשיו הבנתי שאני לא לבד כמו שכתוב "טובים השניים מן האחד" ובעזרת ה' כולנו נפסיק בזכות אלו שהפסיקו
ואתה לא מאמין איזה שכר יש לך בשמיים בזכות זה שאתה עוזר לאנשים להפסיק ליפול לתוך השטויות הללו

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79732

• עבד
  • דירוג כסף
אשריך !!שאתה מתחיל מעכשיו(גיל 13) לנסות להפסיק איזה זכות יש לך ,זה לא מובן מאילו יש לך ממש זכות אניעכשיו בן 27 ועדיין מנסה להפסיק ,בעז"ה אין לי שום ספק שתצליח !!!

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79743

אחי היקר
(תסלח לי אבל קשה לי לקרוא לך עבד,אשמח לדעת את שמך)
מה שהתכוונתי לומר איננו כי אני מוותר על ה"מלחמה/התמודדות/תיקון".בכלל לא!
כוונתי לומר שברגע שקיבלתי על עצמי את ההתמודדות שלי בתאווה באופן רציני, התעוררו בי הרבה תשוקות ורצונות לעמידה איתנה נגד הפיתויים החוזרים ונשנים. כשאני אומר "עמידה איתנה" אינני מתכוון למלחמה חזיתית. הרבה פעמים מדובר פה, שאין להילחם חזיתית מול התאווה אלא להפנות את המבט את הרצונות שלנו לכוון אחר,למחשבות אחרות, לא קשורות לעניין של התאווה.
גם אם ננסה להמעיט בחומרת האירועים המבישים שלנו, סוף סוף יש לדעת לקרואלהם בשמם : משבר. משום שרק אם אני יודע לזהות שזה נפילה, אז אני יודע גם לקום. כמו כל כאב שחווים בגוף, שהוא בעצם מתנה גדולה מה' כדי לזהות שיש משהו שמזיק לגוף. כך משבר גורם לנו לזהות שיש מצבים שמזיקים לנפש. וזה גם סימן שאני בריא בנפשי במובן מסויים.
אבל, המשבר שחוויתי היום איננו רק ביחס לחומרת המעשים (ואני לא רוצה כרגע להיכנס בחומרה הרוחנית של החטא הוצאת זרע משתי סיבות: כאן זה לא בית מדרש, גם אם לפעמים מגיעים לתובנות מתוך עולמנו הרוחני, ודבר שני, לחשוב על חומרת החטא גורמת לי יותר להרס מאשר לבניין. בע"ה יגיע זמן שאולי אוכל לראות את חומרת העניין גם במובנו הרוחני).
אם כן אני אומר שהמשבר שלי אינו רק ביחס לחומרת המעשים, אלא בעיקר ביחס לתחושה שאולי המטרה שלי, ודרך ההתמודדות לא היו נכונים. בדרך ההתמודדות חשבתי לצרף כמה מהכלים שגיליתי כאן, ובעיקר ביסוד זה עמדה התחושה שהרצון שלי הוא המפתח, לברוח ממחשבות טמאות, כדי לא להגיע לפתח כל שהוא בפני התאווה. כי ברגע שמחשבת התאווה נכנסת קצת בראש, היא מתנחלת היטב בנפש, עד שהיא מביאה אותי למצב שאפילו השכל אומר שאי אפשר מבלעדיה.
והנה מה שגיליתי, שגם כשהשכל לכאורה פועל, וידע שזה לא טוב מה שייעשה, יש תשוקה חזקה שלא מצאתי לה פתרון אחר חוץ מאשר להשתמש בתאווה.
אולי עלי לשנות גישה, ולשתף טלפונית ממש חבר שיכול "להזריק לי" שכל! או להורות עלי מה לעשות כדי להגיע מחדש להתפקחות! אולי..
אולי עלי לשנות את הגישה גם מלכתחילה, ולהבין שעל אף כל הרצון הטוב שיש לי בתחילת דרכי, אין לי ממש סיכוי לבד... עלי לדבר עם מישהו ממשי (לא רק וירטואלי), וכך דרך זה לקבל את המצב שלי! (בגלל זה חשבתי על המשיכה החזקה אצלי שקיימת מתמיד) אולי...
אולי עלי להבין שלמרות הרצון הטוב מלכתחילה, תמיד ייתכן מצבים כמו שהיה היום, שהמתח בפני התאווה הוא עצום. כי סוף כל סוף, זה די פשוט להגיד שאסור לתת למחשבות טמאות להיכנס, אבל מה לעשות שהן כבר נכנסו? גם במצב זה יש צורך לטפל. וחוץ מזה, זה כמו מירוץ אינסופי, וגם לנפש כמו לגוף יש עייפות "לרוץ" ומה עושים אז?

לאחר התבוננות היום, חשבתי בעצם על שאלה שהתעוררה בי :
אני מאמין שהטוב בתוכי חזק יותר מכל הרע שבי, כיון שהוא יותר מתמיד.
אמנם כשמתעורר תשוקה לתאווה, נכון שיש תחושה שאי אפשר להשתחרר מזה, שאי אפשר לספק את העונג הזה חוץ מאשר בסיפוק התאווה, אבל יותר עמוק מזה, יש תחושה שאי אפשר לחזור לשאיפות גדולות וגבוהות (כמו לפני המשיכה לתאווה) אלא אם כן נותנים לגוף את חלקו בתאווה. ומזה נובע שאני מוכרח לחטוא עכשיו כדי לחזור לשפיות ולתשוקה לקדושה. (נשמע אולי מחשבה עקומה, אבל זה מה שאני מרגיש).
אם כן, האם יש סיכוי, שלאחר שהתשוקה לתאווה (חזקה) התעוררה בי, על ידי שאמנע מלספק התאווה (וגם הפניה לפעולות אחרות), אוכל לחזור לשפיות ולתשוקה לקדושה וטהרה כמו מקודם, שבאמת אחזור לרצות ממש כמו מקודם להתרחק מחטא, שארצה להמשיך לרוץ. האם מישהו מבין את זה וחווה את התהליך הזה?

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79747

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
יש לי המון מה להגיב, אבל בקצרה השיתוף עם חבר מאוד יעיל, שנית הקושי של התאווה הינו זמני, היום קשה מחר קל, לא חייבים להשתמש היום, תמשיך לשתף.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79749

• עבד
  • דירוג כסף
דבר ראשון אני רוצה לומר לך שגם אני חובה כל יום ויום את הדחף שהזכרת ,ושומע את הקול הזה שאומר לך תשמע אתה חייב לאונן, כביכול כדי לחזור למצב שהתשוקה תרד קצת! מזכיר לי את המשפט שאדם אומר לחבירו תיהיה בשקט אני לא מצליח לשמוע את עצמי חושב...כשהתאווה פועלת זה כוח אדיר,נדמה לכוח המשיכה,אז כן כל אדם מרגיש את התאווה העצומה הזאת שאוכלת לך את הראש עד שאתה כבר אומר לעצמך ילה אם אני רוצה לחזור להיות שפויי אני חייב לאונן...ובדיוק על התאווה הזו אנחנו אמורים לתקן ואנשים אכן עושים זאת

עכשיו קצת על ההשקפה שלי....לפחות מה שעוזר לי בהתמודדות,ואני מאמין שהמקרה שלי לא פשוט בכלל,אני מדבר על הרגלים של כמעט חמש עשרה שנים השם ירחם על נשמתי...זה רק רוחניות!!תאמין שניסיתי כל דרך אחרת ,אבל ההצלחה שלי הגיעה רק שהתנזרתי,לא רק מפורנו זה ברור,אלא מכל דבר שיכול להדליק אותי,יש אתר אחד שבו אני משוטט וזה בחדרי חרדים ,הפסקתי עם כל הסרטים והסדרות ,אין קולנוע יותר אין כלום אפילו חדשות ,בגדול אני נמנע מלהסתכל על נשים, אפילו אישה דתייה ,כמובן שמה שאני מנסה להגיד שאני מנסה להימנע מלהסתכל בנשים נקודה .כי אני פשוט יודע שכל דבר יכול להדליק אותי.זה רק שלב ראשון,ואני מדגיש את זה כי לגבי זה ועוד משהו נוסף שתכף אני יסביר ,אני בטוח ,יש עוד דברים שאני מנסה ,כי עדיין הייצר חזק

חשוב להבין שהשלב הראשון שהזכרתי הוא צעד בסיסי ,שנועד למנוע מחומר חדש להיכנס למוח!דוגמא לצורך העניין זה רק לסגור את תיבת השרצים,שלא יכנסו עוד שרצים,עכשיו כמובן צריך לטפל בשרצים שכבר בתוך התיבה,מכאן מתחיל שלב שני

תגובה: המסע בראש שלי ובמעשים לפני 8 שנים, 8 חודשים #79750

• עבד
  • דירוג כסף
שלב שני תפקידו לטהר את התיבה,כביכול לעשות הדברה לכל השרצים שנמצאים בתיבה (המוח) כי לא מספיק להתנזר עדיין יש לנו בראש זכרונות של מראות אסורות ,שיפילו אותנו ,אם לא נטפל בהם!עכשיו כל אחד יכול להגיד ש-א עוזר לו ,והשני יגיד שדווקא ב עוזר לו,
מה שעוזר לי,זה רוחניות, ואני יודע שזה מעצבן לשמוע את זה ,גם אותי זה עצבן בעבר עד לפני שנה הייתי הייתי מגיע לאוניברסיטה ללא כיפה אפילו ,הייתי הולך להתפלל בנץ ,ואז מוריד את הכיפה ,(בעבר הייתי חילוני מסורתי) בטענה שלא חייב להגזים ,אני יכול להתגבר על הייצר המיני שלי בלי לעשות שינויים פיזיים או חיצוניים,אלא רק על ידי שאני פשוט מקבל החלטה של להימנע מלאונן,ונכשלתי כל פעם מחדש חוזר הביתה,וחוטא ולפעמים גם עם נשים ממש אפילו שהייתי נשויי( לצערי הרב השם ירחם עלי דמעות יש לי בעניים )ותמיד הייתי חוזר הבייתה ובוכה,אבל התעקשתי לא עשיתי שינויים אמיתיים הייתי חלש!!!עכשיו כבר שלושה חודשים בערך אני נקי ,ופעם לא הצלחתי יום להיות נקי,הצלחתי אך ורק אחרי שעשיתי את השינויים,כמו שהזכרתי בלי סרטים בלי יוטיוב בלי כלום.....אני מצטער שיצאתי מהנושא,פשוט אני יודע על עצמי שהעניין של לעשות שינויים פיזים,מנעו ממני להיות גמול אפילו יום אחד ,לכן אני כל כך מדגיש את זה כל פעם שאני מגיב פה לחברים,וזאת הסיבה שביקשתי ממך שתשתף אותי ותשחזר את רצף האירועים הבוקר עד שנפלת,רוב הפעמים כאשר אנשים שהם באמצע גמילה נופלים,ממה שקראתי אצל חברים פה באתר וגם אצלי כשהייתי נופל כשהייתי מנסה להיגמל ,זה רק בגלל איזה סרט או איזה סירטון ביו טיוב שהדליק אותי....ובכן אני חוזר עכשיו לחלק השני
זמן ליצירת דף: 0.47 שניות

Are you sure?

כן