ברוכים הבאים, אורח

אשמח לתובנות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אשמח לתובנות 44 צפיות

אשמח לתובנות לפני 1 שבוע, 2 ימים #151191

שלום.
אני בן 26 כרגע , סטודנט, רווק.
התחלתי לראות פורנו בגיל 12 ,עד גיל 21 בערך לא הבנתי שזה פוגע בי.
בגילאים האלה הייתי משתמש על בסיס יומי..
בגיל 21 התחלתי ללמוד באוניברסיטה ואז הבנתי שהעייפות שאני מרגיש אחרי אוננות ממש פוגעת לי בריכוז.
קראתי על זה קצת באינטרנט, הבנתי שזה הגיוני שאני מרגיש חוסר ריכוז ועייפות , ואז הפסקתי לשבועיים.
כמה זמן לאחר מכן התחלתי לחקור את הנושא והגעתי רק אז למסקנה שאוננות , בטח לפורנו, זה לא דבר חיובי.
מאז ועד היום אני מפסיק לשבועיים - ונופל. פשוט ככה. לא מצליח להחזיק מעל שבועיים.
אני מנסה לפעמים לחשוב עם עצמי מה היה קורה אם הייתי נשוי, האם הייתי מממש את הדחפים שלי ביחד עם אישתי בצורה בריאה , או שעדיין הייתי משתמש בפורנו. מקריאה קצת באינטרנט הבנתי שיש אנשים שנופלים בפורנו גם אחרי נישואים.

כל מה שאני רוצה זה למצוא בחורה טובה ולהתחתן..רוצה להקים משפחה ולחיות בשמחה.
אני מבין שהדרך לשם היא להפסיק להתשמש בפורנו, אך הדרך קשה.
זהו, רציתי לפרוק.

תגובה: אשמח לתובנות לפני 1 שבוע, 1 יום #151198

• אבי0533
  • רצף ניקיון נוכחי: 41 ימים
  • דירוג כסף

בהצלחה בדרך, אח יקר.
נשמע שאתה במסלול הנכון. יש לך הבנה כמה זה פוגע בך, ויש לך נכונות לעשות עבודה.

כתבת שלפעמים אתה חושב שאם היה לך מין במסגרת הנישואין, אז לא היית צריך להגיע לפורנו.
ובכן, זה אחד הדברים הראשונים שלמדתי כאן ב-GYE ובקבוצות SA: נישואין זה לא בית-חולים לתאווה. להיפך: חברים משתפים בכל פינה שאחרי הנישואין הבעיה הלכה והחריפה. חברים שהגיעו רווקים לתוכנית והתחתנו אחרי תקופה של ניקיון, שיתפו אותי לא פעם שהיום, אם הם יפלו, הם ילכו רחוק יותר ממה שעשו לפני שהתחתנו.

אתה ואני צריכים להגיע לחיי הנישואים במצב נפשי ורגשי בריא, לא כפיתרון לבעיה התאוותית שלנו.

בהצלחה.

עריכה: תקרא את המאמר הזה, אמנם השואל מתמודד עם בעיה קטנה יותר משלנו, אבל העיקרון זהה.

חבר בקבוצות SA ובפורום GYE מאלול תשפ"א.
שואף לעשות את רצון אבא שבשמים. קצת מתקשה בדרך, אבל מאמין בהתקדמות.
פוסטרים של החלמה, מאמרי הרב טווערסקי על 12 הצעדים ויהדות

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 1 יום על ידי אבי0533.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן