ברוכים הבאים, אורח

האם אפשר להתחתן ככה..
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם אפשר להתחתן ככה.. 94 צפיות

האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 4 ימים #151910

אני בחור חרדי, לומד בישיבה ומתמודד עם הוצאת זרע לבטלה ופורנוגרפיה לצערי כבר 4 שנים ברציפות ממש. מאונן כמה פעמים בשבוע...הבעיה, שאני לא עד הסוף מבין מה הבעיה בפורנוגרפיה ובהוצאת זרע לבטלה.כמובן שמצד התורה זה עבירה חמורה ביותר. אבל אני שואל על פי הרפואה והפסיכולוגיה, כי אני יודע שאם לא אבין את זה על פי השכל, יהיה לי הרבה יותר קשה בהתמודדות. וזה מה שקורה כבר כמה שנים. שבממוצע אני נופל בזה כמה פעמים בשבוע.האם זה משפיע על החיים של אחרי החתונה? או גם על החיים שלפני? ואם כן אז איך?אשמח לשמוע כמה שיותר על זה.ואדרבה, קראתי באינטרנט שלהוציא זרע זה בריא וחשוב.אני מבין באופן כללי שזה יכול להזיק לקשר עם אישה, אבל אני חייב להבין יותר לעומק מה הבעיה בכל זה. בלי שאבין את זה לעומק, לא יהיו בי כוחות להילחם (מה שקורה עכשיו).בנוסף, אני כבר צריך להתחתן. השאלה האם אני יכול בכלל להתחתן במצב כזה??? יכול להיות שאני בכלל לא בנוי לזה.
נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 3 ימים על ידי אברהם כ. 123.

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151916

שלום לך אברהם!

מעריך מאד את הרצון שלך לא ליפול,
ואת הנחישות שלך להמשיך להילחם למרות שאתה כבר מתמודד 4 שנים רצופות.
כמו כן את הגישה האחראית לקראת חתונה.
כל הכבוד לך!

בנוגע לשאלותיך:
איני מרגיש ראוי ומוסמך לענות עליהם,
בפרט שאיני מכיר אותך,
איני יודע באיזה סביבה גדלת,
מה סוג החינוך שקיבלת בענינים אלו.
אכתוב רק דברים שאני מרגיש שלם עמם שודאי לא יזיקו לך,
ובתקוה שאף יביאו לך תועלת.
  1. לשאלתך האם זה משפיע לרעה על החיים - התשובה היא חד משמעית: כן!!! זה משפיע מאד לרעה, הן על החיים שלפני החתונה, ועוד יותר על חיי הנישואין.
  2. בנוגע לרצון שלך לדעת 'כמה שיותר' ו'לעומק' כדי שיעזור לך להתמודד - מסופקני מאד אם הידיעה לעומק וכמה שיותר, יעזרו לך בהתמודדות. היצר וכח ההתמכרות חזקים דיים גם מול מי שיודע הכל לעומק. עובדה, גם נשואים מתמודדים, וגם נופלים.
  3. מאידך, מסתבר יותר שהידיעה לעומק רק יגביר בך את הקושי. {ובסוגריים: אף יתכן שעצם הרצון לדעת נובע מתאווה. לפעמים השיחה עצמה היא דרך נוספת למימוש התאווה}.
  4. לגבי מה שראית באינטרנט שלהוציא זרע זה בריא וחשוב - ברור מעל כל צל של ספק שלא יתכן בשום צורה שבעולם שדבר שהתורה אסרה הוא בריא וחשוב.
  5. מה שבריא לגוף האדם שייפלט ממנו, נעשה בדרך טבעית, במנגנון הנפלא שברא ה' את האדם, בלי שהאדם יצטרך לעשות זאת מיוזמתו.

מקוה שדבריי יניחו את דעתך, ויביאו לך תועלת.

חזק ואמץ!
נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 3 ימים על ידי נפש שוקקה. סיבה: תיקון

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151918

• אבי0533
  • רצף ניקיון נוכחי: 51 ימים
  • דירוג זהב

שלום לך, אברהם היקר.
אם הגעת לכאן, כנראה שזה מפריע לך. אפילו מאוד.
יש כאן בפורום הרבה מידע על ההשפעות השליליות של התמכרות לפורנוגרפיה.
הנה משהו אחד.
הנה עוד משהו 

לאחר ששמעתי סיפורים של עשרות, אם לא מאות, חברים, אני יכול לומר בוודאות ש:
א. ההתמכרות מתגברת.
מה שסיפק אותי שלשום לא יספק אותי היום, ומה שיספק אותי היום לא יספק אותי מחר.
הרבה מכורים התחילו עם פורנו בלבד, ואחרי החתונה נפלו לשימוש חי. בגידה בנשותיהם...
ב. הריקנות שאנחנו חשים אחרי שימוש לא קשורה למשהו דתי. 
יש בקבוצות SA גם חברים חילוניים. בהתחלה זה ממש הפתיע אותי. לקח לי זמן להפנים שזה בכלל לא קשור לדת.
התוכנית של GYE - לטוס אל החופש - מבוססת ברובה על תוכנית פורטיפיי (Fortify) שנוצרה ע"י אנשים לא-יהודים. אז כן, יש כאן בעיה גדולה מאוד גם בלי קשר לאיסור הדתי, ואידך זיל גמור ב"לטוס אל החופש". תוכל גם למצוא את תוכנית פורטיפיי המלאה בGYE+.
ג. התאווה הורסת חיי נישואין, מאחר שהיא מחווטת את הראש שלי לראות כל בחורה כחפץ, משהו שביכולתי ללגום ממנו, להשתמש בו ולזרוק אותו אחר כך במחי-הקשת-מקלדת. 
זה כל-כך שונה מהאמת. אנא, אבא בשמיים, עזור לי לראות את בנות המין השני כבנות אדם, יצירות בצלם אלוקים, עם הרגשות, רצונות ויכולות. כל כך הרבה יותר מבובות הפלסטיק החד-פעמיות שהפורנו מוכר לי.

לסיום, אומר שההמלצה היא לא לצאת לשידוכין עד שיש חצי שנת ניקיון רצינית. אם כי, זה מאוד משתנה בין אדם לאדם, וברצינות של הדרך שהוא עושה.

נ.ב. גם אני בחור ישיבה חרדי. אם אתה רוצה לדבר בפתיחות יותר, אתה יכול לפנות אלי ב-avi.cohen1456#gmail.com. (תחליף את הסולמית בשטרודל)

אוהבים אותך, ובהצלחה בהמשך הדרך!

חבר בקבוצות SA ובפורום GYE מאלול תשפ"א.
שואף לעשות את רצון אבא שבשמים. קצת מתקשה בדרך, אבל מאמין בהתקדמות.
פוסטרים של החלמה, מאמרי הרב טווערסקי על 12 הצעדים ויהדות

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151919

אוהב אותך מאד.
גם אני הגעתי לכאן בחור ישיבה מתמודד... וב"ה קיבלתי כאן הרבה תקוה והחיים שלי ניצלו, וכל זאת בזכות האנשים הצדיקים כאן שהקימו את האתר הנפלא ומסייעים ועוזרים בכל ליבם.
קודם כל, גם אני מצאתי הרבה 'תירוצים' למה להמשיך לראות פורנו ולאונן, כי זה בריא וכו' וכו'... אבל כמו שענו לך, וכמו שאפשר להבין בהגיון די נורמלי... שהכל זה רק תירוצים... ואסירות תודה שהפסקתי לאונן ודוקא אז התחלתי להיות יותר בריא בנפשי...

בכל אופן ארצה לשאול אותך שאלה, האם מעבר לענין הדתי ואולי לענין הפסיכולוגי וכו', זה מפריע לך מעוד כיוונים? זה עושה לך טוב להמשיך עוד ועוד לאונן ולראות פורנו? החיים שלך ממשיכים בצורה תקינה? תנסה להיות כנה עם עצמך לראות האם זה אתה רוצה להמשיך עם זה או שלא?

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151923

תודה רבה!

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151924

קודם כל, תודה רבה על מה שכתבת!
אקרא את המאמרים ששלחת, אבל אשמח אם תוכל להסביר קצת יותר: תמיד אומרים שהבעיה היא הצפייה בפורנוגרפיה. ומה עם הוצאת זרע תוך כדי? זה יותר גרוע? או פחות גרוע?

דבר שני, לגבי ההמלצה לא לצאת לשידוכים לפני חצי שנה נקייה - המלצה של מי זה? יש כאן אולי יותר חומרים על הנושא?
ושוב, תודה, זה מעודד מאוד שיש כאן אנשים טובים שעוזרים...

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151926

קודם כל, תודה על העזרה והעידוד...

חוץ מהעניין הדתי והפסיכולוגי, שכעת אני יותר מבין מה הבעיה בזה, זה פשוט מעייף פיזית. וזה קצת קשה.
וגם - כשאני לא מאונן אני מרגיש שיש לי הרבה עצבים שאני צריך להוציא ואני לא יכול להתרכז בכלום. וזה קורה כל כמה ימים לצערי
בנוסף, אני באמת מרגיש קצת דיכאון לפעמים מזה שאני עושה את זה, אולי כי אני באמת מרגיש בפנים שזה בעייתי, מהסיבות הדתיות או הפסיכולוגיות שדיברנו

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151927

אברהם אתה עדיין כאן?

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151928

כן

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151929

יש אפשרות להתכתב במייל?

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 3 ימים #151930

אני רק אשמח

נערך לאחרונה: לפני 2 ימים, 15 שעות על ידי אברהם כ. 123.

תגובה: האם אפשר להתחתן ככה.. לפני 1 שבוע, 2 ימים #151942

• אבי0533
  • רצף ניקיון נוכחי: 51 ימים
  • דירוג זהב

קודם כל, תודה רבה על מה שכתבת!
אקרא את המאמרים ששלחת, אבל אשמח אם תוכל להסביר קצת יותר: תמיד אומרים שהבעיה היא הצפייה בפורנוגרפיה. ומה עם הוצאת זרע תוך כדי? זה יותר גרוע? או פחות גרוע?

דבר שני, לגבי ההמלצה לא לצאת לשידוכים לפני חצי שנה נקייה - המלצה של מי זה? יש כאן אולי יותר חומרים על הנושא?
ושוב, תודה, זה מעודד מאוד שיש כאן אנשים טובים שעוזרים...

האמת שמעולם לא חשבתי על זה... האם פונו בלי אוננות זה גרוע יותר או פחות...
עבורי פורנו גרוע פי כמה מאוננות, מאחר שהאוננות נגמרת תוך כמה דקות, ואילו הפורנו הולך להישאר לי במוח לשנים ארוכות.
אבל זה בכלל לא רלוונטי, כי ברגע שאני  נוגע בתאווה אני מתחיל מדרון חלקלק שבתחתיתו אני מגיע לכל הדברים. עצם המחשבה לשלוט בתאווה, ולהתאוות "רק קצת" או "רק לא' ולא לב'" היא התחלה של נפילה...

ההמלצה היא בקבוצות SA, וככה כתוב בספר הלבן של SA.
אני מבין שזה קצת מאיים עליך. אבל אני יכול להבטיח לך שאם תעשה עבודה רצינית זה בהחלט המתנה ששווה את הזמן שלה.
שלחתי לך ג"כ אימייל, אם תרצה להמשך לדבר.

חבר בקבוצות SA ובפורום GYE מאלול תשפ"א.
שואף לעשות את רצון אבא שבשמים. קצת מתקשה בדרך, אבל מאמין בהתקדמות.
פוסטרים של החלמה, מאמרי הרב טווערסקי על 12 הצעדים ויהדות

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן