ברוכים הבאים, אורח

תיאור הבעיה להקלה עצמית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: תיאור הבעיה להקלה עצמית 1853 צפיות

תיאור הבעיה להקלה עצמית לפני 8 שנים, 8 חודשים #81712

• Guy
  • חבר חדש
שלום!
קראתי תגובות שונות של אנשים עם בעיה דומה לשלי אך מטבע הדברים סיפורי קצת שונה.
אני נשוי אב לשלשה בעל תואר שני במדעי המחשב ועובד בחברה ממשלתית.
אני חוזר בתשובה והבית שלנו חרדי.
גדלתי על ספרות וקולנוע ויש להם פינה נוסטלגית בליבי.
ניסיתי להפסיק לראות סרטים אך הדיבורים במקום העבודה על ידי אנשים שגם הם אוהבים סרטים לא איפשרו לי להתמיד בכך.
מידי פעם בעיתות לחץ בבית אני רואה פורנו ומגיע לשז״ל, זה משחרר אותי. במיוחד בעתות תסכול.
בזמן האחרון אני שומע אודיובוק ברמה גבוהה מבחנה ספרותית אולם רפש ומדמנה מבחינה צניעותית.
היו זמנים בתקופה האחרונה שבהם ניסיתי להפסיק אולם נכנסתי לדכאון ועצבות כשחשבתי שלא אוכל לראות/לשמוע את הדברים הנ״ל.
אני קורא ומכיר את כל הטענות בנושא זה.
אני צריך עזרה בשלבים הראשונים של הגמילה אם על ידי תחליפים אם על ידי דברים אחרים מספיק מענינים כדי שיתפסו אתי גם כשאני מרוקן מבחינה נפשית וגופנית.
הייתי רוצה איזשהיא תזכורת בשעות כאלו כדי לשאוב ממנה כוח להתמודדות.
אין לי אפשרות לחסום את האינטרנט לכל הזמן כי הן רימון ובודאי אתרוג יוצרות בעיות למערכות הפעלה כמו לינוקס. ואפילו לסינכרון של אפליקציות תמימות בטבלטים יש קושי עם ספקים אלו. כמו כן טבע עבודתי דורש ממני גישה למקומות שמשום מה רימון לא מאפשרת. למרות זאת יש לי גם חשבון אתרוג. אולם לרוב הוא לא מעשי.

לסיכום אני צריך עזרה בגמילה ובמתן כח בשעת העייפות הנפשית.

כרגע אני כבר מספר ימים ללא צפיה בסרטים וללא קריאה של ספרים חילוניים.
אבל קשה לי, מרגיש מרוקן חסר אנרגיה וללא שמחה.
יש מידי פעם רצון לראות סרט או לקרוא ספר אולם אני מתגבר.
אבל אני לא שמח!

כשהייתי רץ הייתי שומע אדיובוקים אני פוחד לרוץ כי זה יזכיר לי את ההנאה מהשמיעה, כך שכרגע אני זומבי שמבצע את חובותיו.

ובנימה אופטימית זו...

תבורכו

תגובה: תיאור הבעיה להקלה עצמית לפני 8 שנים, 8 חודשים #81722

שלום לך וברוכים הבאים.

מזדהה עם מה שאתה מתאר מבחינת השעמום והריקנות. מזכיר לי שהמחלה שלי בעיקר רוחנית.

חיפשתי את הרוחניות בכל מיני מקומות פשוט לא נכונים.

בתוכנית קיבלתי כלים כמו לצאת מעצמי ברגע נתון. במקום חהישאב לתוך החור הזה. להרים טלפון למישהו שיכול להיות זקוק להתעניינות מצידי.

לתת מעצמי משהו למישהו אחר. לעזור לאדתי לרחוץ את הילדים אפילו שיותר קל לי לרקוד נח נח ברחוב מאשר לעשות את זה.

בהחלמה

תגובה: תיאור הבעיה להקלה עצמית לפני 8 שנים, 8 חודשים #81727

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
הי גאי נעים להכיר...
ומי שלא הבין אשריו.

מאד התחברתי לפוסט שכתבת, אני אמנם חרדי מלידה אבל לא חרדי כ"כ מבחינת תחומי העניין שרכשתי לי לאורך השנים במקביל לתאווה, ומתקשה עדיין להתנהל בלעדם בתחושת חיות - ראה כאן את סיפורי אם תרצה - סיפור אישי.

מכיר מאד מקרוב את התחושה שאני חייב עכשיו איזה סרט או ספר או פודקאסט טוב להתרענן, או לשכוח מכל הבעיות/כאב/עצבים וכו' וכו' שהצטברו לי במוח.

אני לא בטוח שאני עושה את הדבר הנכון אבל אני אישית משתמש כל יום באינטרנט ללא חסימות בעבודה, וב"ה מצליח להתגבר ולהימנע מכניסה למקומות בעייתיים - לא הרמטי לחלוטין אבל כמעט.
כך שלעניות דעתי אפשר להשיג החלמה ללא חומות פיזיים - היא בטח יותר מורכבת אבל אפשרית.

אני מנסה להחלים עכשיו עם הקבוצות החיות ולראות איך אני נשאר חי ורענן בלי כל התחליפים שהתרגלתי לצרוך, אבל לצרוך תאווה זה בטח לא הפתרון עבורי לתחושת חיות בחיים.

מתפלל בשבילך שתמצא את הדרך שתפורה למידותיך האישיות בהחלמה.

אוהב מכל הלב
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: תיאור הבעיה להקלה עצמית לפני 8 שנים, 8 חודשים #81729

גם אני כמו פנימה, למרות היותי חרדי מבית, הרגלתי את עצמי לכל מיני סרטים וסדרות.
יותר מזה, בסופו של דבר אחרי כל כך הרבה חומר, יש לי הרבה סבילות אליו ודרוש משהו מיוחד כדי שיוכל לשמש אותי.
הנה למשל סיטואציה שקורה לי לא מעט: אני פותח סרט/סדרה, מריץ בהילוך מהיר. משעמם. שם בצד ופותח פייסבוק, ג'ימייל, שמור עיניך. מרפרש. וחזור חלילה. לפעמים התסכול הזה של השיעמום לבדו גורם לי לברוח אל התאווה
מצד שני, למרות השיעמום, אני לא עוזב את המחשב, ואז יצאתי קרח מכאן ומכאן
ונשארתי עם שעות מבוזבזות ותחושת חוסר תכלית מעצבנת.
אם הצלחתי כן לראות סרט עד הסוף, זה הישג. אבסורד!
תתפלל עלינו שנצליח להשתחרר...

לגבי הריצה, לא נראה לי שכדאי שתפסיק איתה. בפורום כאן יש המון חברים שעובדים עם שיטת 12 הצעדים (אתה יכול לקרוא לגביה באתר) וקראתי פעם שפעילות גופנית זה הצעד ה13...
הבנתי שיש לזה משמעות גדולה, אז אם אתה כבר בתהליך, אל תפסיק.

אשלח לך בהודעה פרטית לינק לפודקאסט בעברית שאולי יהווה תחליף לאודיובוקס.

בהצלחה רבה!

בנ.ב., שמשום מה (וזו הרגשה שלי ויכול להיות שאני לגמרי טועה) מרוח דבריך לא נראה שאתה מתמודד עם קושי גדול מאוד בעניין התאווה (ז"א התמכרות). ואולי אם תמצא דברים שימלאו אותך, ושאר כלים שיש פה באתר, תוכל להתמודד גם בלי תוכנית 12 הצעדים. אבל שוב, זו רק הרגשה שהרגשתי מרוח הדברים.
אתה יכול להוריד את המדריך של האתר (לינק נמצא בתחתית כל דף) ותראה איך זה מתחבר אליך.
ואיזו דרך שלא תהיה, אני באמת מאחל לך שתמצא את הכי טובה עבורך.

תגובה: תיאור הבעיה להקלה עצמית לפני 8 שנים, 8 חודשים #81730

• Guy
  • חבר חדש
אין התמכרות לתאווה יש רפיסות רצונית מידי פעם.
התחביב שלי מקטנות הוא ספרי איכות וסרטי איכות ולכן אין לי לאן לברוח כשאני סחוט אם אני מפסיק אותם, אין לי אנרגיה לכלום אפילו לא ללמוד. אני צריך הרבה מאמץ בשביל מינימום לימוד ותפילה.
מצד שני סרטים וספרים לא בדיוק שייכים לתרבות חרדית, ויש שם דברים לא צנועים.
יכול להתמודד עם התאווה עם קצת מוטיבציה.

תגובה: תיאור הבעיה להקלה עצמית לפני 8 שנים, 8 חודשים #81732

הלוואי והיה בידי פתרון קסם כזה שבשניה משחרר אותי מהצורך בסרטים - סדרות.
אין לי... ואם תמצא, תעדכן אותי

בכל אופן, שלחתי לך את הלינק. שווה לבדוק
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן