ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלות 671 צפיות

שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122263

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
1. מכירים את זה שאתם לא נרדמים?
התאוה נהגה לתפוס אצלי תפקיד חשוב כשלחצי היום היו באים בלילה...
מה עושים?
מה עובד עבורכם?
2.אני קורא פה הרבה על "להכנע" לתאוה, "התאוה היא כמו גל- צריך לעבור אותה מלמטה",
איך עושים את זה פרקטית?
בוא נגיד שעכשו אני בקריז?
איך אני נכנע לתאוה ועובר אותה?

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122277

1.גם לי זה קורה בזמן האחרון תנסה אולי לשמוע שירים שקטים באוזניות משהו מרדים ונראה לי שאם קמים מוקדם בבוקר אז עייפים בלילה(אני אומר את בעיקר לעצמי)
2.מצטרף לשאלה אין לי שמץ של מושג מה הכוונה, כשאני נכנע לתאווה אני פשוט נופל זה יפה שבמקום להגיד נלחם בתאווה אומרים מוותר עליה אבל בחייאת מה ההבדל בתכל'ס??? 

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122279

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
beliver כתב on 03 מאי 2020 22:11:
1. מכירים את זה שאתם לא נרדמים?
התאוה נהגה לתפוס אצלי תפקיד חשוב כשלחצי היום היו באים בלילה...
מה עושים?
מה עובד עבורכם?
2.אני קורא פה הרבה על "להכנע" לתאוה, "התאוה היא כמו גל- צריך לעבור אותה מלמטה",
איך עושים את זה פרקטית?
בוא נגיד שעכשו אני בקריז?
איך אני נכנע לתאוה ועובר אותה?

1. אני יודע שאחרי שאני עושה את הדברים הדרושים כדי שלתאווה לא תהיה גישה אליי, (סינונים) ואחרי שהמוח שלי "קולט" שאכן אין לו יותר גישה לפוי', הוא פתאום מתעייף מאוד, ויש לי תקופה של כמה ימים שאני יושן המון.

אני אישית הגדרתי את כל המכשירים שלי עם אינטרנט להיות מושבתים משעה 12 בלילה, ולפעמים לפני, אז אין לי כל כך בעיה לישון.

2. לא יודע, תשאל מישהו מ-12 הצעדים.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122282

• gidi
  • דירוג פלטיניום
2. לעניות דעתי,מתוך מה שהבנתי וגם כתבו על זה לא מעט בפורום כניעה פירושה שאני נכנע מראש ולא מנסה להילחם כי אני יודע שאני אפסיד.
לדוגמא אם התאווה שלי באה לידי ביטוי בכך שאם אני הולך לחוף מעורב בסוף אני פועל על מבטים ועל תאווה ונופל- אז אני נכנע מראש, אני לא מנסה ללכת לחוף ולהגיד לעצמי שאני לא אתאווה או שאני אעשה פעולה מסויימת שתעזור לי להתמודד מול התאווה שם ולא ליפול -כי כל אלו הם טכסיסי מלחמה שלא יעזרו לי כי אני בסוף אפסיד, אלא אני נכנע מראש ומוותר על ההליכה לאותו חוף ולא מנסה להתמודד מול התאווה.
כנ"ל לגבי מכשיר מסויים שאני מנסה להמשיך להתמודד מול התאווה כשיש לי אפשרות ליפול ואני חושב שיש לי כלים וכח להתמודד מול התאווה במקום פשוט לוותר ולחסום לגמרי את האופציה להגיע לתאווה.
כניעה זה גם כשעובדים עם ספונסר ואתה נכנע לעשות מה שהוא אומר לך ולא מנסה לעבוד לפי הראש שלך כי זה שוב לחשוב שיש לך כוחות להילחם בעצמך וכו..

אז פרקטית- נניח שאתה בקריז, אם אתה מעמיד את עצמך מול אפשרות להתאוות ולא מונע אותה- כמו לעשות חסימה(שלמעשה אם אתה מודע לזה זה אמור להיות עוד לפני שיגיע הקריז) אז אתה בעצם מנסה להילחם בכוחות עצמך ולא נכנע, להיכנע אומר לוותר ופשו לחסום את האופציה כי אני יודע שאין לי כוחות מול זה.
קצת חפרתי, מקווה שעניתי.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 4 חודשים על ידי gidi.

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122283

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

שתי נקודות,
1, כמה שתתררחק יותר מהתאווה, הוא יעזוב אותך,
2, עד ש.... תמצא איזה ספר מעניין בשבילך תקרא אותו בלילה עד שתרדם כמו ילד קטן.
בזמנים הקשיים קראתי המון סיפרי מתח, נרדמתי מתוך חלומות של הספר,
בכל מקרה חזק ואמץ.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122290

גידי אחי גם מי שמגדיר את ההתמודדות שלו בשם מלחמה מודה שצריך לעשות טכסיסים שימנעו ממך להגיע למצב של קושי עצום כמו להתקין סינון ולא ללכת למקומות מועדים לפורענות איך שאני מבין את מה שהתוכנית אומרת לפי מה שהמשתתפים בה כותבים זה שאין לך שום סיכוי מול התאווה לא משנה כמה תנסה להתרחק ממנה אתה חסר אונים מולה היא יותר חזקה ממך אל תילחם כי התוצאה ידועה מראש אני אישית לא משנה כמה החברה פה ניסו להסביר את זה לא הבנתי זה פשוט סותר את כל מה שלמדנו מגיל אפס שהקדוש ברוך לא בא בטרוניא עם בריותיו וכל ניסיון שהוא מעמיד אותנו יש לנו את האפשרות להתגבר להילחם ולנצח הקב"ה נקרא איש מלחמה ואני מצווים ללכת בדרכיו יש עוד מימרות כמו לעולם ירגיז אדם יצר טוב על יצר הרע וכו' שהתוכנית נראית כסותרת את הבחירה החופשית של האדם שתורת ישראל מאמינה בה...
כמו כן השאלה הייתה במקרה שיש לך עכשיו גל תאווה ענק לאונן מה ההבדל בין הגישה של מלחמה לבין הכניעה???
אני שואל הכל מתוך רצון להבין ולא חלילה סתם לקנטר אוהב את כולכם!!

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122292

• משתמש1
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • דירוג זהב
אני חושב ש-גידי הסביר בצורה ממש טובה את המושג של כניעה.
יהודי מתוק - תכסיסי המלחמה שגידי תאר כאן הם עצת היצר ולא תכסיסי מלחמה כיצד להילחם באמת.

* אם התאווה שלי באה לידי ביטוי בכך שאם אני הולך לחוף מעורב בסוף אני פועל על מבטים ועל תאווה ונופל- אז אני נכנע מראש, אני לא מנסה ללכת לחוף ולהגיד לעצמי שאני לא אתאווה או שאני אעשה פעולה מסויימת שתעזור לי להתמודד מול התאווה שם ולא ליפול.

* לגבי מכשיר מסויים שאני מנסה להמשיך להתמודד מול התאווה כשיש לי אפשרות ליפול ואני חושב שיש לי כלים וכח להתמודד מול התאווה במקום פשוט לוותר ולחסום לגמרי את האופציה להגיע לתאווה.
נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 4 חודשים על ידי משתמש1.

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122294

• gidi
  • דירוג פלטיניום

יהודי מתוק (מאוד), אכן כמו ש"משתמש1" ציין "טכסיסי המלחמה" שהתכוונתי אליהם הם כל מיני רעיונות לא מוצלחים להיכנס לעימות מול התאווה ובעצם לנסות להתגרות בתאווה ולחשוב שכלים שלא באמת עזרו, הפעם יעזרו (ובעצם לרמות את עצמי ולבסוף לאפשר לעצמי לפעול על תאווה).

הכניעה יכולה להתבטא בצורה אישית עבור כל אחד ברמתו (בתוכנית, לפי מה שאני חסר אונים מולו ומה שמונע ממני להשתמש) אבל גם בתורה אמרו "אין אפוטרופוס לעריות" וגם רבנים יודעים ואומרים שלהיות עם טלפון פרוץ זה "לא הכי נכון" (דעתי האישית בעניין הזה קצת מורכבת אבל אני מביא כדוגמא) ומובן שאני לא יכול להילחם ראש בראש ביצר (ובכלל כשאני חולה ומכור).
ואכן אלוקים נותן לנו את החופש לבחור, יש לנו אפשרות לפעמים להימנע ואנחנו מעדיפים להיסתכן ולסמוך על עצמנו.

האמת שאני היום בכלל לא מספיק מפוכח בשביל לתת עיצות לאחרים, אז מראש מתנצל אם אני טועה או לא מדייק בלשוני, פשוט ניסיתי קצת לשתף מההבנה האישית שלי.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122295

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

היי
לי קורה דבר דומה, לחצי היום מתעכלים אצלי בראש, מקבלים הגברה ענקית
ואני מתעורר מוקדם מאד, לפנות בוקר,  ולא מצליח להירדם שוב.
למדתי, שאצלי כאדם מכור, כל נושא פעוט נראה כאילו סוף העולם מתקרב.
אתן לך דוגמא - אני נותן משימה לאחד העובדים שלי, פתאום מתחילות מחשבות שעלולות לצוץ בעיות, שהוא לא יבצע כפי שאני רוצה, ואני מוצא עצמי מתקשר אליו ב 06:00 לתת עוד הנחיות. 
הלחצים הללו הם בלתי נסבלים, אי אפשר לחיות ככה.
הפתרון שמצאתי כל חיי - להשתמש בתאווה. זה מאד מקל עלי, מסיט אותי ממחשבות האימה. הבעיה היא שהשימושים הרסו את חיי.
הצעד הראשון בתוכנית SA הוא להודות בכך שאני לא אדם רגיל, אני מכור, ואסור לי להיות יותר מדי לבד עם המחשבות שלי, אחרת אשתמש בוודאות.
אז מה עושים? משתפים חברים, קוראים בספרות, כותבים, לוקחים ספונסר, משתתפים בקבוצות חיות, עושים סינון לאינטרנט ועוד פעולות.
העיקר לא להיות לבד, כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו לפעול לבד

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122296

גידי ומשתמש היקרים אני רואה שלא הבנתם מה כתבתי..
אקדים ואומר שכל מה שאני כותב לגבי מושגים משתים עשרה הצעדים זה רק ממה שאנשים כותבים בפורום ולכן אולי אני לא מדייק בפירוש הנכון..
אני האחרון שחושב שלא צריך לשים סינון או שאפשר ללכת לחוף מעורב ולהיות גבר ולנצח את התאווה וזה בדיוק מה שכתבתי..
הקטע הוא שהתאווה יכולה להגיע כשאתה שוכב במיטה בשתיים בלילה ואתה מת ליפול באוננות אז על מקרה כזה בליבר היקר שאל מה הכוונה כניעה לעומת מלחמה? כי בתור אחד שקורא הרבה בפורום אני מבין שכניעה זה לא רק לשים סינון או לא ללכת למקום לא צנוע ואת זה אני לא מבין מה זה אומר כניעה ומה ההבדל בינה לבין מלחמה?
זהו לבינתיים למרות שלא הסברתי את זה באריכות כמו שצריך..

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122341

• תקווה25
  • דירוג זהב

כלכך מבין אותך אח יקר!
יש לי לילות שלמים שאני מעביר במלחמה מול היצר. רק לא לגעת בפלאפון רק לא לגעת במחשב רק לא לקפוץ במחשבות. אפילו שיש חסימות וגדרות בכל המכשירים הטכנולוגיים אני מצליח לקפוץ מעליהם.
מה שעוזר לי המון פעמים רבות זה להשאיר את המחשב במקום שאם אני אקח אותו אני אעיר מישהו או מישהו עלול לתפוס אותי. אותו הדבר גם בקשר לפלאפון. 
בקשר למחשבות פה מתחילה מלחמה אמיתית. דבר שעוזר לי להתגבר על מחשבות מלאות בתאווה.. זה לנסות לחשוב על כל דבר אחר - להתחיל לעבור על לוח הכפל מהתחלה עד הסוף כמה פעמים, לחשוב על החיים, מה עשיתי היום, מה אני אעשה מחר, לימודים, מעשיות... כל דבר שיעביר לי את המחשבות הבעיה שלפעמים זה נמשך כל הלילה ולזה אני מחפש פיתרון.
אח יקר אני כלכך כלכך מבין אותך אנחנו באותה סירה וננסה לצאת מזה ביחד!
אוהב אותך והמון בהצלחה

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122345

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

הספונסר שלי יעץ לי במקרים כאלו, להשתתף בקבוצות ווטס אפ מחו"ל בהם יש אנשים שערים בלילה שלנו, ולפנות אליהם לעזרה

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122355

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 650 ימים
  • דירוג פלטיניום

קשה מאוד להבין את מושג הכניעה.. ועוד יותר קשה להסביר אותו למישהו אחר..

אולי זה קצת בנאלי.. אבל אני אומר לך שעד שלא תלך בעצמך לקבוצות ותמשיך לבוא ותמשיך לבוא ותמשיך לבוא המושג הזה לא יהיה מובן לך כלל...

גם אני עד היום מנסה בדיוק להבין מה זה כניעה..
אבל היו רגעים אמיתיים למשל שעברה מולי מושא תאווה מאוד מאוד חזק והורדתי את הראש בכניעה ולא במלחמה.

לא יודע להסביר פראקטית מה ההבדל אבל זה משהו שמגיע עם הזמן כשאתה שומע על זה עוד ועוד סיפורים ומקרים מחברי תכנית.

גם כתוב על זה משהו בספר הלבן.. שהוא מוריד את הראש כשיש מלא מושאי תאווה מסביב ואומר אני נכנע לתאווה היא חזקה ממני. אני נכנע ומוריד את הראש ולא מסתכל כי אני חסר אונים מול זה..

לא יכול להעביר את הרגשות שלי כשאני עושה את זה אבל זה המקום של כניעה.

לגבי מה שמישהו רשם שזה נוגד את תורתינו הקדושה שהרי "אין הקב"ה בא בטרוניה עם בריותיו" אלה מחשבות שגם לי היו, בהתחלה, כל הזמן.

התכנית לימדה אותי שאני הרבה מעבר לשלב של הניסיון...
זה לא ניסיון עבורי.. אני חולה...

זה כמו בנאדם שאין לו רגליים והוא צריך עכשיו לקפוץ מדרגות.. זה לא ניסיון עבורו.. הוא פשוט לא יכול. הוא צריך קביים.

אגב.. ראיתי גם שמובא בחז"ל שיש כאלו שיצר הרע בכלל לא מתעסק איתם אלא משאיר אותם לעצמם והם כבר נופלים בחטאים לבד...

זה גם כן התחבר לי עם המצב שלי.. זה מזמן כבר הפסיק להיות היצר הרע הפשוט והחביב שכולנו מכירים..
אולי בהתחלה זה היה אבל היום אני כבר מגיע לשם לבד מעצמי מתוך המחלה שלי.

עוד דבר ראיתי בספר דורש ציון של הרב בן ציון מוצאפי שהוא מסביר באריכות על הניסיון של יוסף הצדיק.. והרי יש דעה בגמרא שיוסף בא לעשות מלאכתו כלומר להיות עימה.. ועשו לו נס מן השמיים ודיוקנו של אביו התגלה אליו.. ועוד כמה מקרים בגמרא שראינו שצדיקים גמורים עמדו ליפול בעבירה עם אישה ומהשמיים יצתה בת קול והכריזה שלא ניתנה הרשות להפילם בעבירה..

והוא אומר מצד אחד אין הקב"ה בא בטרוניה עם בריותיו ואין מביאים לאדם ניסיון שאינו יכול לעמוד בו.. וגם יש את הבחירה החופשית של כל אדם ואדם הרי הכל בידי שמיים חוץ מייראת שמיים...
ומצד שני כתוב בגמרא שכל יום קם היצר על האדם להפילו ואם לא הקב"ה מסייעו אינו יכול לו...

לכאורה זה סתירה... כן אפשר או שאי אפשר נגד היצר?

הוא מסביר שם באריכות וכמובן יותר טוב ממני ואני בלי נדר אם תרצו אצרף את כל המאמר שלו על זה לכאן אבל התשובה היא בסופו של דבר כמובן לא רק אבל חלק ממנה היא שיש ניסיון ויש ניסיון.
יש 2 סוגי נסיונות.
יש אחד שהאדם יכול לעמוד בו לבדו. וכשהיצר הרע רואה שהאדם מסתדר לבד מולו הוא מגיע עם כלים חדשים חזקים שהאדם לא יכול להתמודד מולם לבד וללא עזרתו של הבורא יתברך אין לו סיכוי.

זה מאמר מדהים שמאוד שמחתי לקרוא ולראות שמדובר באחד מגדולי הדור הרב בן ציון מוצאפי שכותב זאת בספרו... מאוד עשה לי סדר במחשבות.. 

בלי נדר אצרף את כל המאמר לכאן בהזדמנות..

מי שרוצה אני יכול לתת לו את המקור המדוייק עמוד כרך וכו'.

אוהבים!

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122357

נשמח למאמר מתרפא!!!
עייפתי כבר מהדיונים האלה מרגיש שזה חוזר על עצמו ואני לא באמת מבין איך כל המאמרים בחז"ל מתיישבים..
העיקר לעשות הכל לא ליפול!!

תגובה: שאלות לפני 4 שנים, 4 חודשים #122378

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 650 ימים
  • דירוג פלטיניום

זהו גם אני נחבטתי כל הזמן בשאלות האלה ולמען האמת זה היה מייאש אותי מהעבודת השם שלי...

כל פעם שהייתי נזכר במאמר הזה וחושב לעצמי שבעצם אני חלש פשוט ולכן נופל זה היה מרסק אותי עוד יותר...

רק שהגעתי לתכנית ושהתחלתי להאמין ולהבין שבעצם אין לי סיכוי מול זה.. ושאסור לי להתעסק בגמרות האלה של האם אני כן יכול לעמוד בניסיון או לא יכול ואם כן אז איך זה שאני נופל ומרגיש חסר סיכוי וכו' וכו'...

אני הפסקתי להתעסק בזה לגמרי.. בכלל.. כי זה לא משנה הגמרא הזאת העובדה היא שאני המשכתי ליפול ולהתדרדר אז אם מה שיעזור לי להישאר נקי זה להתעלם לגמרי מהגמרא הזאת ולא לחשוב עליה אז זה מה שאעשה ואני בטוח שהקב"ה יישמח בזה הרבה יותר העיקר שאני מצליח להתמודד ולוותר יותר טוב...

וכשפגשתי את המאמר הזה של הרב בן ציון מוצאפי בכלל נגולה אבן מליבי...

אכן יש נסיונות קשים שהאדם לא יכול לעמוד בהם... כאלה הם הנסיונות עבורי..
כמו הניסיון של יוסף הצדיק (לדעה אחת) כמו הניסיון של רבי עמרם של רבי עקיבא של רבי מאיר בעל הנס ועוד רבים וטובים מהתנאים והאמוראים הגדולים והצדיקים שגם עליהם התלבש היצר הרע ועמד להפיל אותם בעבירה והקב"ה הציל אותם התערב והציל אותם אחרת היו נופלים... וחס וחלילה להגיד שלא היה להם כוחות לעמוד בנסיונות....

אבל אל מול היצר הרע בקרב פנים אל פנים אף אחד לא יכול. אלא אם כן הקב"ה עוזר לנו.
והוא יעזור אם נאפשר לו. ונבקש. ונתפלל. ונלמד תורה. ונעשה פעולות.. וכו' וכו'.

מסרנו את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו. זה הצעד השלישי. ואם אתם שואלים אותי זה הצעד הכי חשוב והכי קשה לביצוע.

אוהבים!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.66 שניות

Are you sure?

כן